مثل های تفرقه برانگیز

منبع خبر: تابناک

موسی تبریک گفت، برخی بحث صحابه را پیش کشیدند

سرویس بین‌الملل «تابناک» ـ عمرو موسی، دبیرکل اتحادیه عرب با اعلام فرستادن پیام تبریک به محمود احمدی‌نژاد به خبرنگاران گفت: امیدواریم اوضاع نوینی حاکم شود تا روابط کشورهای عربی و ایران گسترده‌تر شده و خاورمیانه از این روابط سود ببرد.

وی افزود: اولویت کشورهای عربی، صلح خاورمیانه و پاکسازی منطقه از سلاح‌های کشتار جمعی است.

موسی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که پرسید، انتخاب احمدی‌نژاد بر گفت‌وگوی کشورهای عربی با ایران چه تأثیری دارد، گفت: ما همواره شیوه گفت‌وگوی آرام و بدون تشنج با ایران را مدنظر داریم و احمدی‌نژاد هم می‌تواند طرف گفت‌وگو با ما باشد.

دبیرکل اتحادیه عرب ادامه داد: ما تلاش‌های مشترک ایران و سوریه را برای پایداری صلح در خاورمیانه ارج می‌نهیم و امیدواریم در تلاشی همگانی، شاهد برقراری صلح همیشگی در منطقه و جهان باشیم.

«عمروموسی» در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگاران، پیام تبریک به احمدی‌نژاد را خواند که در آن از ملت ایران به عنوان ملت مهربان و فهیم یاد و برای ایران آرزوی پیشرفت را از خداوند خواستار شده است.

اما در حالی که انتخاب دوباره احمدی‌نژاد به عنوان رئیس‌جمهور، بازتاب‌ها و واکنش‌های متفاوتی از سوی شخصیت‌های سیاسی و دولتی کشورهای عربی داشته است، برخی از این واکنش‌ها به آخرین سخنان احمدی‌نژاد در تلویزیون برمی‌گردد.

به نقل از روزنامه «الوطن»، «محمد‌ هایف» از نمایندگان مجلس کویت در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی گفته است: آنچه در تهران رخ می‌دهد، نتیجه بی‌حرمتی به صحابه رسول خدا، طلحه بن عبیدالله و زبیر بن عوام است که احمدی‌نژاد، آغازگر اهانت به این چهره‌های درخشان صدر اسلام است و ما این را تحمل نمی‌کنیم و او نیز شیرینی پیروزی خود را تلخ نکند!

هایف اظهار امیدواری کرد: احمدی‌نژاد از تفرقه پرهیز کرده و کشور ایران را بر پایه سلایق و آرزوهای ملت ایران اداره کند.

/ 0 نظر / 5 بازدید