باز هم صدا و سیما

بر خلاف رهنمودهای رهبر انقلاب
تلاش صدا و سیما برای معرفی آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان عامل اصلی اغتشاشات

پارلمان‌نیوز: در حالی‌که در روزهای اخیر و به ویژه روز گذشته مقام معظم رهبری تاکید فراوانی برای حفظ وحدت بین مردم و گروه‌های سیاسی را دارند که صدا و سیما در تعارضی آشکار با رهنمودهای رهبر انقلاب به صورت زیرکانه‌ای در حال دامن زدن به اغتشاشات است.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که روز شنبه در خطایی فاحش اقدام به پخش مستقیم سخنان محمود احمدی‌نژاد که خود را پیروز انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری می‌خواند کرد.

پخش مستقیم این سخنان که در آن احمدی‌نژاد مخالفانش را به خار و خاشاک و نیز دو سه هزار نفر هوادار یک تیم فوتبال بازنده تشبیه کرد موجب شدت یافتن خشم عمومی از نتیجه اعلام شد، به گونه‌ای که بعد از این سخنان بر شدت اعتراضات افزوده شد و حداقل یک و نیم میلیون نفر را به راهپیمایی «سکوت» هواداران میرحسین موسوی در تهران کشاند.

این اقدام صدا و سیما به همراه سکوت محض خبری در روز اول موجب شد، تا ملت ایران بر پشت‌بام‌های خود با توجه به سانسورخبری گسترده اعمال شده در روزهای اخیر و فیلترینگ سایت‌های خبری با بانگ الله اکبر اعتراض خود را نشان دهند، اقدامی که بنا به گزارش‌های رسیده از مناطق مختلف کشور تنها محدود به تهران نشده و در اکثر شهرها و شهرستان‌ها به ابزاری برای نشان دادن اعتراضات مردم به نتیجه اعلام شده مبدل شده است.

صدا و سیما که روز دوشنبه در اقدامی هوشمندانه حساب حاضران در راهپیمایی سکوت را از برخی عوامل که دست به اغتشاش می‌زنند جدا کرده بود، امروز در بخش خبری ساعت 14 خود در شبکه اول سیما سیاستی متفاوت در پیش گرفت.

صدا و سیما همگام با محمود احمدی‌نژاد و حامیانش در سیاست جدید تلاش می‌کنند که اعتراضات رخ داده را جنگ قدرت و انتقام آیت الله هاشمی رفسنجانی و بالطبع باند فساد و سرمایه از محمود احمدی‌نژاد جلوه دهند.

در این بخش خبری تصویری از فائزه هاشمی که در میان هواداران میرحسین موسوی که روز گذشته در اعتراض به حرکت‌های خشن صورت گرفته در میدان ونک و خیابان‌های اطراف آن تجمع کرده بودند نشان داد و گفت که فائزه هاشمی از مردم خواسته تا دست از اعتراض برندارند، سپس این بخش خبری فریاد «درود بر هاشمی» حاضران را چندین بار نشان داد و بعد از آن بلافاصله از ایجاد اغتشاش در حوالی میدان ونک و خسارت به اموال عمومی خبر داد!

به نظر می‌رسد  همانگونه‌ که پیش از این نیز بارها مشاهده شده است، عده‌ای در صدا وسیما به جای آنکه به فکر منافع ملی و حفظ وحدت ملی باشند به دنبال گرفتن ماهی از آب گل‌آلود هستند و چه راهی بهتر از ایجاد مجدد دو قطبی هاشمی-احمدی‌نژاد.

از سوی دیگر خبر می‌رسد روز جمعه گروهک موسوم به انصار حزب‌الله در ادامه پروژه حذف هاشمی از انقلاب قصد دارند راهپیمایی‌ای را تا مجمع تشخیص مصلحت نظام با هدف خشکاندن چشمه و کانون توطئه و فساد انجام دهند.

/ 1 نظر / 8 بازدید
میثم کربلائی

خیری که در پی آن آتش باشد ، خیر نخواهد بود و شری که در پی آن بهشت است شر نخواهد بود . و هر نعمتی بی بهشت ناچیز است و هر بلائی بی جهنم عافیت است .