تو مسلمان نیستی؟

گذرم به آهستان افتاد... آهم در آمد.

ظاهرا سوال است و محترمانه اما: از کوزه همان برون تراود که در اوست. هر چند ظاهر الفاظ، لباس استدلال پوشیده اند اما الفاظی هستند با امواج منفی: المرء مخبوء تحت لسانه. اشکال از درون توست که سخنانت بر دل همگان نمی نشیند. البته میدانم که تو هم خواهی گفت: اشکال از عناد توست که نمی پذیری و با همین توجیه  هر چه دلت خواست بارم می کنی.

این همه القاب نازیبا و نسبت های ناروا آن هم از چه کسانی؟!!

 چه مهجور مانده است قرآنی که از پیروانش می خواهد: مجادله کنید با مخالفان «بالتی هی احسن»!

چه کسی به خود زحمت می دهد «بالتی هی احسن» را بیابد؟ هر چه مراد به مرید گفت و هر چه از هم مسلکی هایمان شنیدیم همان را تکرار می کنیم. این به مذاقمان خوشتر است. همین «احسن» است و جز این نیست.

چرا وقتی یک همسر شهید نظرش را در مورد یک کاندیدا اعلام می کند شخصیتش باید زیر سوال برود؟ آن هم با نسبت فسق؟ آیا عایشه و معاویه و عمروعاص و کسی که حب علی را در دل دارد یکی هستند؟ بدون این تشبیهات کارتان پیش نمی رود؟

بعضی ها قرآن را تاویل می کنند:

آن ها که در قلبشان انحراف است متشابهات قرآن را دست آویز قرار می دهند به منظور فتنه جویی و تفسیر به رای.

فَأَمَّا الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِمْ زَیْغٌ فَیَتَّبِعُونَ مَا تَشَابَهَ مِنْهُ ابْتِغَاءَ الْفِتْنَةِ وَابْتِغَاءَ تَأْوِیلِهِ

و بعضی ها تاریخ را تاویل می کنند: شاید ابْتِغَاءَ الْفِتْنَةِ وَابْتِغَاءَ تَأْوِیلِهِ

سهوا یا عمدا؟ خدا بیشتر می داند. چرا که تنها او "علیم بذات الصدور" است.

اگر این کاندیداها مشکلی از نظر اعتقاد و ایمان داشتند چرا مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفتند؟

بی خود نیست که نظر مراجع درباره کاندیداها نظر بی نظری است. نه برای حفظ شخصیت خودشان بلکه برای حفظ جایگاه و شان مرجعیت نظرشان را ابراز نمی کنند.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا ضَرَبْتُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَتَبَیَّنُوا وَلا تَقُولُوا لِمَنْ أَلْقَى إِلَیْکُمُ السَّلامَ لَسْتَ مُؤْمِنًا تَبْتَغُونَ عَرَضَ الْحَیَاةِ الدُّنْیَا ...:

ای کسانی که ایمان آورده اید! هنگامی که در راه خدا گام می زنید تحقیق کنید؛ و به خاطر این که سرمایه ناپایدار دنیا به دست آورید، به کسی که اظهار صلح و اسلام می کند نگویید: «مسلمان نیستی»...

نساء/94

فقط آهستان نیست که... ‌این روزها همه مبتلا هستیم. و چقدر هم خوشحالیم

الهی لاتکلنا طرفه عین ابدا

/ 1 نظر / 11 بازدید
...

سلام نوشته هایت خیلی فراجناحی شده موفق باشی