.

السلام علیک یا ابا عبدالله <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

سلام بر زینب و فرزندان حسین

دقیقه های آخر سال 84 در حال عبورند .

تیک تاک ... تیک تاک ... تیک تاک

       هنوز خونه تکونی تموم نشده . با عجله تو خونه می چرخم و اوضاع رو سرو سامون    می دم .

شستن ظرف ها که تموم شد ، وضو می گیرم . به ساعت نگاه می کنم : فقط ده دقیقه مونده . هیچ احساسی ندارم . تلویزیون در حال پخش مستقیم سخن رانی استاد فرحزاد از حرم مطهر هست که سخن یکی از بزرگان رو نقل می کنند : خلاصه اخلاق دو کلمه است :مرنج و مرنجان .

       با همین دو کلمه تلنگری خورد به احساسم . یک دفعه رفتم به فکر : یعنی ممکنه کسی از من رنجیده باشه ؟ و خدا نکند مولا و آقامون رنجیده خاطر بشه . دلم می شکنه . دست ها رو به دعا برمی دارم و زمزمه می کنم : اللهم کل ولیک الحجة بن الحسن صلواتک علیه و علی آبائه....

      یک دقیقه به لحظه تحویل مونده ، بلند میشم و بعد دو رکعت نماز به نیت حضرت فاطمه سلام الله علیها . با این نماز سال جدید رو پیوند می زنم به سال جدید . بعد از نماز هم دعای معروف را می خوانم ،365 بار به نیت هر روز از سال جدید :

 

<?xml:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" />     یا مقلب القلوب و الأبصار              یا مدبر اللیل و النهار           یا محوّل الحول و الأحوال

                                               

                                                   حوّل حالنا إلی أحسن الحال

 

 

                         

 

    چقدر خوشحال شدم وقتی توسط رهبر عزیز انقلاب اعلام شد که امسال با نام پیامبر اعظم صلّی الله علیه و آله و سلم آغاز می شه . مرهمی بود بر دل داغدارم . هیچ عیدی به این شیرینی نمی شه . به رغم میل شیطان و جنودش ، نام پیامبر (ص) زینت هر مجلسی خواهد شد . کارنامه سال گذشته رو که مرور می کنم، تلخ ترین روزها ، وقتی بود که خبر شوم اهانت به پیامبر مکرم اسلام رو شنیدم . به یاد ابوجهل و ابو لهب افتادم که با ریختن زباله بر سر بهترین انسانها و سالار پیامبران، دل ایشان رو می آزردند :

 « بسم الله الرحمن الرحیم  تبت یدا ابی لهب و تبّ  ما اغنی عنه ماله و ما کسب سیصلی ناراً ذات لهب.....»

       و دردمندانه آرزو کردم : « ... لو أنّ لی بکم قوة أو آوی الی رکن شدید  »(هود/ 80)

  يعنی : ای کاش در برابر شما قدرتی داشتم يا تکيه گاه و پشتيبان محکمی در اختيار من بود . آن گاه می دانستم با شما زشت سيرتان ددمنش چه کنم .

      امّا افسوس امسال هم بدون پشتيبان و بی او گذشت . مولا جان پس کی می آیی ؟

     راستی در آغاز رستاخیز طبیعت چه باید کرد ؟ در یکی از احادیث آمده  که "هنگامی که بهار را دیدید بسیار از رستاخیز قیامت یاد کنید ." یعنی زنده شدن دوباره زمین پس از مرگش باید یادآوری باشد برای ایجاد شادابی در روح وجسم .

      امسال فرصت خوبیه تا بیشتر با پیامبرمون آشنا بشیم . نام محمد (ص)  باید شوری محمدی در نهاد و روح ما ایجاد کنه .  

        

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید