راست و دروغ های ما

واکنش مادر شهید شیرودی به «دروغ» خبرگزاری دولت؛ به میرحسین رای خواهیم داد

یاری: مادر شهید شیرودی،در مکتوبی، با تکذیب خبر ایرنا تاکید کرد: به مهندس موسوی رای خواهیم داد.

 خانم شهربانو حسین شیرودی، مادر شهید شیرودی که یک ماه پیش حمایت خود را از مهندس موسوی اعلام کرده بود، در پی انتشار خبر کذبی از سوی خبرگزاری رسمی دولت «ایرنا» در این باره، امروز در مکتوبی که به امضای وی رسیده، خطاب به قلم نیوز، همچنان بر حمایت خویش و پسرانش از مهندس موسوی تاکید کرد و خبر ایرنا که در تعدادی از روزنامه ها نیز نقل شد را فاقد صحت خواند.

متن این نامه ی ممهور به مهر مادر شهید که از سوی مهرداد و اصغر شیرودی، برادران شهید شیرودی برای قلم نیوز ارسال شده و صحت آن به تایید آنها رسیده و رونوشت آن برای خبرگزاری ایرنا نیز ارسال شده، به شرح زیر است:

«بنام خدا

به: قلم نیوز

از: ‌مادر شهید سردار شیرودی؛  تاریخ: 22 اردیبهشت 1388

تکذیبیه ی خبرگزاری ایرنا درباره مطلب درج شده در قلم نیوز، صحت نداشته و غیر قانونی بوده، من از خبرنگار آن خبرگزاری شاکی هستم. لذا تا آخر من و پسرانم حمایت خود را از آقای مهندس موسوی نخست وزیر دوران جنگ که شناخت کافی از ایشان داریم و مطمئن هستیم امروز اگر امام بود به ایشان رای می دادند و به جهت حساسیت انتخابات امسال به ایشان رای خواهیم داد تا بتوانند دغدغه های ولایت مطلقه ی فقیه را بر طرف سازند.

امضا و اثر انگشت مادر شهید شیرودی؛ شهربانو حسین شیرودی »

بنابر گزارش قلم نیوز، برادران شیرودی با ابراز ناراحتی شدید از این خبرسازی ایرنا، گفتند که مادر آن شهید اینقدر طبع بلندی دارد که به دنبال شکایت نیست، اما سوال اینجاست که آیا یک رای ارزش چنین کاری را دارد؟

در خبر خبرگزاری رسمی دولت ادعا شده بود که مادر شهید شیرودی ضمن تکذیب حمایت از میرحسین، از رییس دولت به عنوان کاندیدای انتخابات آتی حمایت کرده بود!

گفتنی است برادران شیرودی تاکید کردند که ضمن ارسال رونوشت این نامه برای دفتر ایرنا در تنکابن، خواستار انتشار آن شده اند.

باز هم نمی دانم کدام را باور کنم و حقیقت کدام است.

چه پر رنگ است اتباع هوا و چه بی رنگ است کلام حق تعالی که:

فَلا تَتَّبِعُوا الْهَوَى أَنْ تَعْدِلُوا وَإِنْ تَلْوُوا أَوْ تُعْرِضُوا فَإِنَّ اللَّهَ کَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِیرًا

از هوا و هوس پیروی نکنید؛ که از حق منحرف خواهید شد.و اگر حق را تحریف کنیدو یا از اظهار آن اعراض (و خودداری)‌نمایید،خداوند به آن چه انجام می دهید آگاه است.

(نساء/135)

خبر بالا را که خواندم این روایت به ذهنم آمد:

عبادت هفتاد جزء دارد و یک جزء آن کسب حلال است.

اما گویا دروغ گفتن (خاصه در حرفه خبرنگاری) حلالِ‌حلال است برای بعضی ها.

هدف: متاع قلیل دنیا

هرچند که در سوگند نامه ها هدف، چیز دیگری است و خبر آن است که با عالم واقع مطابقت داشته باشد.

انتخابشان انتخاب دنیا است.

بل تُؤثِرُونَ الحَیوةَ‌الدنیا

و البته: کسانى که زندگى دنیا و زیور آن را بخواهند [جزاى] کارهایشان را در آنجا به طور کامل به آنان مى‏دهیم، و به آنان در آنجا کم داده نخواهد شد.

(هود/15)

هر چند که: آخرت باقی تر است. و الآخرةُ خیرٌ و اَبقی

حق این است که متاع دنیا هر چقدر عظیم باشد باز هم قلیل است در ازاء خویشتنِ گرانبها.

و معامله دنیا با آخرت لاجرم خسارتی در پی دارد جبران ناپذیر:

اینان کسانی هستند که به خویشتن زیان زده(و سرمایه وجود خود را از دست داده اند)  و (تمام آن معبودهای دروغین) و آن‌چه را به دروغ برساخته بودند از دست داده‏اند. و شک نیست که آنان در آخرت زیانکارترند.

(هود/ 21و22)

چه خبر نگار باشد و چه دیگران

پاورقی:

هود/15و16:

مَنْ کَانَ یُرِیدُ الْحَیَاةَ الدُّنْیَا وَزِینَتَهَا نُوَفِّ إِلَیْهِمْ أَعْمَالَهُمْ فِیهَا وَهُمْ فِیهَا لا یُبْخَسُونَ * أُولَئِکَ الَّذِینَ لَیْسَ لَهُمْ فِی الآخِرَةِ إِلا النَّارُ وَحَبِطَ مَا صَنَعُوا فِیهَا وَبَاطِلٌ مَا کَانُوا یَعْمَلُونَ

هود/21و 22:

أُولَئِکَ الَّذِینَ خَسِرُوا أَنْفُسَهُمْ وَضَلَّ عَنْهُمْ مَا کَانُوا یَفْتَرُونَ (٢١)لا جَرَمَ أَنَّهُمْ فِی الآخِرَةِ هُمُ الأخْسَرُونَ (٢٢)

/ 3 نظر / 10 بازدید
...

مگر چرخ سیاست بدون دروغ میچرخد؟

حمید

سلام. ببخشید اگه میشه این نظر پایینی منو پاک کن یه کمی خطرناکه! اصل نظرمو خصوصی فرستادم.

علیرضا

سلام . حب الدنیا راس کل خطیئه