ب مثل باران

آن وقتها که بازار تبلیغات داغ بود،‌ بعضی از کسبه را می دیدم که عکس کاندیدای خودشان را چسبانده بودند به شیشه مغازه شان: بیشتر موسوی و احمدی نژاد. کنجکاو شدم تعداد مغازه ها را بشمرم تا ببینم کدام یکیشان بیشتر رای میاورد؟

مسیر اول : ١۴ به ٧ به نفع موسوی

مسیردوم: کاملا مساوی

با خودم گفتم احتمالا اگر مردم شهر رنگ عوض نکنند  ۵٠-۵٠ میشود.

وقتی رسیدم به مقصد، دیدم ای دل غافل کیف پولم را زده اند. تمام سوراخ سنبه های جیب و کیف و کتابم را گشتم و هر چی پول خرد بود بیرون کشیدم. ولی باز هم کم داشتم. مسیر سوم را با گدایی طی کردم.

دلم برای پولم نسوخت بیشتر دلم برای کیف ساده و قدیمیم تنگ شده.

خواستم بگویم حرامت باشد اما دلم نیامد. حرامت باشد یعنی لقمه حرام برای او و خانواده. و وقتی شکمها با حرام پر شود... اندیشه ها را نیز ناپاکی پر می کند. باز هم دودش به چشم من و آن ها که دوستش دارم خواهد رفت. مال از دست رفته را بخشیدم برای پاکی فردا.

نوشته شده در یکشنبه ۳۱ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱:٤۸ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

 منبع خبر : نو اندیش

رهبر انقلاب اسلامی، اختلاف در دیدگاه‌ها، جهت‌گیری‌های سیاسی و برنامه‌های 4 نامزد انتخابات را یادآور شدند و خاطرنشان کردند: این اختلاف دیدگاه، اختلاف نظر در درون چارچوب نظام است البته بنده برخی را برای خدمت به کشور مناسب‌تر می‌دانم اما نظر و تشخیص خود را برای مردم بازگو نکردم و لازم هم نبود که مردم براساس آن عمل کنند چراکه انتخابات مال مردم است و نتیجه آن براساس تشخیص ملت رقم می‌خورد.

ایشان، مناظره‌های تلویزیونی را ابتکاری مهم و جالب ارزیابی کردند و افزودند: مناظره‌های شفاف، جدی و صریح، خنثی‌کننده تبلیغات بیگانگانی بود که رقابت‌های انتخاباتی را غیرواقعی می‌دانستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جدیت، صراحت، مجبور شدن افراد به دفاع و پاسخگویی در مقابل سیلاب نقد و انتقاد، و شفاف شدن مواضع اشخاص و گروه‌ها را از نکات مثبت مناظره‌ها دانستند و افزودند: مردم با دیدن مناظره و دیگر برنامه‌های تبلیغاتی، قدرت قضاوت بدست آوردند و احساس کردند که نظام اسلامی، اندرونی و بیرونی ندارد و مردم را بیگانه نمی‌داند و حقیقتاً برای ملت حق انتخاب آگاهانه قائل است.

ایشان آزادی بیان، پرورش ذهن‌ها و افزایش قدرت انتخاب ملت را از دیگر آثار مثبت مناظره‌ها برشمردند و با اشاره به کشیده شدن مطالب مناظره‌ها به خیابان‌ها و خانه‌ها تأکید کردند: یقیناً یکی از عوامل افزایش ده میلیون آراء نسبت به دوره‌های قبل، مشارکت ذهنی و فکری مردم در انتخابات بود که باعث شد ملت به عرصه انتخاب بیایند، بنابراین از این دیدگاه مناظره‌ها، امری مطلوب بشمار می‌آید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه مناظره‌ها در سطوح مدیریتی را خوب و ضروری دانستند و افزودند: باید با حذف عیوب و نکات منفی مناظره‌ها، آنها را ادامه داد تا همه افراد و مسئولان خود را در معرض نقد و انتقاد و پاسخگویی ببینند.

رهبر انقلاب اسلامی، در تبیین نکات منفی مناظره‌ها، به ایجاد کدورت و کینه، تکیه بر شایعات، ضعف جنبه منطقی مباحث و احساساتی و عصبانی شدن طرفین مناظره اشاره کردند و با ابراز ناخرسندی از این عیوب افزودند: متأسفانه برخی مواقع مناظره‌ها حالت تخریبی پیدا می‌کرد و به سیاه نمایی افراطی خدمات دولت فعلی و در مقابل، سیاه‌نمایی عملکرد دولت‌های قبلی کشیده می‌شد و در میان طرفداران نامزدها التهاب و نگرانی ایجاد می‌کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مقصر بودن دو طرف مناظره‌ها افزودند: یک طرف به رئیس جمهور قانونی کشور، صریح‌ترین و خجالت‌آورترین اهانت‌ها و تهمت‌ها را بیان می‌کرد و با پخش کارنامه‌های جعلی برای دولت، رئیس جمهور متکی به آرای مردم را دروغگو، خرافاتی و رمال می‌نامید و اخلاق و قانون و انصاف را زیر پا می‌گذاشت و طرف دیگر هم، با اقداماتی مشابه، کارنامه درخشان 30 ساله انقلاب را کمرنگ جلوه می‌داد و شخصیت‌هایی که عمرشان را در راه نظام صرف کرده‌اند زیر سؤال می‌برد و اتهاماتی را که در مراجع قانونی اثبات نشده است، بیان می‌کرد.

نوشته شده در شنبه ۳٠ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

فرماندهان پشت صحنه؟

از کدام جناح؟

این سوال رهایم نمی کند.

نوشته شده در شنبه ۳٠ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٢:۱٤ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

برام جالبه بود بدونم شعار تبلیغاتی کاندیداهای افغانستان چیه.

لینک پایین در مورد سخنرانی یک از نامزدهای آنجاست.

http://darwaz.persianblog.ir/post/324

فضولم دیگه. کاریش نمیشه کرد.نیشخند

نوشته شده در جمعه ٢٩ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٦:٠۱ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

بدون طرفداری از هیچ جناحی:

١) احساس می کنم حتی اگر مردم معترض خواسته رهبری را تمکین کنند این بی اعتمادی هرگز ترمیم نخواهد شد. مگر آن که ... دولت خواسته مردم را تمکین کند که آن هم خلاف اقتدارش است و یک احتمال کاملا محال است. آن هم از کسانی که حتی حاضر به گفتن کلمه جادویی عذرخواهی نیستند.

٢) به قول زهرا در این یک هفته دولت وقت کافی داشته برای پنهان کردن تخلفات. تقلبی در کار نیست و سیب زمینی کار خودش را کرده. این زهرا هم که تخصص دارد در آیه یاس خواندن.

٣) یکی از دوستان که خودش با آمار و حسابداری آشناست می خواست به احمدی نژاد رای بدهد ولی در مناظره آخر وقتی فهمید که احمدی نژاد دارد زیرکی می کند و برای پنهان کردن ضعفهایش از آن یکی آمار استفاده می کند  پشیمان شد و به رضایی رای داد. در خانواده ما هم دو نفر پس از مناظره آخر رضایی را انتخاب کردند. اما ظاهرا آقای احمدی نژاد هنوز معتقدند مردم به مدیریت ایشان رای داده اند.

۴) خواستم یک بار دیگر بگویم که: صداقت یعنی هماهنگی گفتار با کردار و دروغ یعنی عدم تطبیق قول و عمل با هم. مردم حق دارند از دولت انتظار صداقت داشته باشند. اما نحوه بیان باید سنجیده باشد. قضیه یک فرد نیست. قضیه یک نظام است. همان طور که امثال روانبخش با نادیده گرفتن این مساله، خواستار محاکمه رییس جمهور قبلی هستند و انواع حملات را به ایشان کردند مردم معترض هم همان اشتباه را تکرار کردند. همه این ها بیش از صدمه به اشخاص، به کل نظام آسیب می رساند.

۵) مقام معظم رهبری اگر چه از حملات رییس جمهور به هاشمی انتقاد کردند. اما این مربوط به این انتخابات است. هنوز یادم نرفته انتخابات نهم را که هاشمی را پل قرار دادند برای رسیدن به اهدافشان.

۶) مدیرانی که مراسم تشییع سه مرجع را نتوانستند بدون حرف و حدیث اداره کنند چطور می توانند مدیریت چنین بحرانی را به عهده بگیرند؟ پس به ناچار، رهبر باید کارها را خاتمه دهد.

نوشته شده در جمعه ٢٩ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٤:٠٦ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست جمهوری که به کاندیدای اخلاق مدار مشهور شده است، با حضور در برنامه ویژه ی خبری شبکه دوم سیما، خواستار وحدت مردم و خونسردی نیروهای پلیس شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری «انتخاب»، وی ضمن تشکر مجدد از رهبر معظم انقلاب گفت: خوشبختانه رهبر گرانقدر انقلاب با هوشیاری تمام، رئسای ستادهای مختلف را فراخواندند و گفتند هر چه در ته دلتان در مورد فضای اخیر انتخابات است، به من بگویید.

وی ضمن انتقاد شدید از کسانی که به خاطر تملق پیش روی مقام معظم رهبری اخبار غلط می برند گفت: من اصلا چنین رفتارهایی را نمی پسندم. ایشان قطعاً باید از همه چیز مطلع باشند. همانطو رکه در این جلسه ی اخیر، نماینده ی اینجانب صریح ترین شکل ممکن در مورد انتخابات و شائله های ایجاد شده سخن گفت.

محسن رضایی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از عقب نشینی احمدی نژاد از ابراز جمله ی "خس و خاشاک" در مورد ملت گفت: حتی اگر به فرض تعداد کسانی که به غیر از نامزد حاکم رای داده اند را 15 میلیون نفر بدانیم، نباید 15 میلیون رای دهنده را که همگی فرزند این کشور هستند را تحقیر کرد.

دبیر تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت و گوی خود، با اشاره به اظهارات مختلف بیان شده از سوی وزارت کشور و شورای نگهبان گفت: من اصلاً نمی توانم بدانم چرا مسئولین وزارت کشور و اخیراً سخنگوی شورای نگهبان، به جای شفاف سازی مسائل باعث تحریک بیشترمردم می شوند.

این نامزد انتخابات گفت: من واقعاً از اینکه می بینیم در یک صندوق در برخی شهرها و حوزه های انتخاباتی، بیش از 140 درصد واجدین شرایط رای ریخته شده ناراحتم و این مسئله را تا آخر پیگیری می کنم

رضایی گفت: من هرگز از حق مردم و حتی یک رای مردم نمی گذرم و تا اخر قول می دهم که این موضوع را به صورت جدی پیگیری می کنم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری «انتخاب»، دبیر تشخیص مصلحت نظام در ادامه ضمن دعوت مردم و پلیس به همدلی، وحدت و خونسردی خواستار پایان تنش های ایجاد شده در جامعه شد و گفت: من با طرح نجات و انقلاب اقتصادی وارد عرصه انتخابات شدم. چون تصور می کردم ما در حال وارد شدن به فاز توسعه هستیم اما شرایط فعلی مجدداً کشور را به وضعیت امنیتی – سیاسی برمیگرداند.

وی ادامه داد: فضای سیاسی امنیتی کشور را 10 سال عقب می اندازد و باعث دوری کشور از مسیر توسعه می شود.

دکتر رضایی در پایان از همه ی اقشار و تفکرات مختلف مردم خواست در نماز جمعه عبادی سیاسی فردا با حضور رهبر معظم انقلاب، حضوری گسترده داشته باشند.

نوشته شده در جمعه ٢٩ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

خدا نکند یک قوم احساس بی سرپرستی کند،‌ مخصوصا وقتی دشمن چشم از تو برنمی دارد.

این روزها... به خیلی چیزها فکر می کنم.

این ذکر برای آرامش خیلی خوبه: حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر. تو جبهه ها خیلی استفاده می شد.

الَّذِینَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَکُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِیمَاناً وَقَالُوا حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَکِیلُ (آل‌عمران/173)

نوشته شده در پنجشنبه ٢۸ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٦:۱٢ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

منبع خبر: الف

در حالی که روزانه انبوه شایعات و اطلاعات نادرست درباره انتخابات ریاست جمهوری و حوادث بعد از آن شائبه تقلب در انتخابات را برای حامیان آقای موسوی باور پذیر و افکار عمومی جامعه را ملتهب کرده است، وزارت کشور در انتشار اطلاعات و پاسخگویی به شایعات به شکل تعجب‌آوری تعلل می‌کند.

هر چند برخی سایت‌های اطلاع رسانی و نیز شبکه پیامک کشور مختل شده است، اما با نقش آفرینی شبکه‌های ماهواره‌ای، وبلاگ ها و سایتهای غوغا سالار و پخش چهره‌به‌چهره شایعات، سوالات زیادی درباره سلامت انتخابات در افکار عمومی ایجاد شده است از قبیل:

    * چگونه ممکن است ظرف چند ساعت 40 میلیون رای شمارش شود و در اولین ساعات بامداد شنبه پیروزی آقای احمدی نژاد قطعی گردد؟
    * جریان کدهای نوشته شده جلوی نام کاندیداها چه بود؟
    * چرا از ساعت 10 صبح روز شنبه انتشار آمار جدید برای چند ساعت متوقف شد؟
    * چرا شبکه پیامک قطع شده است؟
    * چرا در برخی شهرها درصد مشارکت بالای 100 درصد بوده است؟
    * چرا آقای کروبی خیلی کمتر از دوره قبل رای آورده است؟
    * چرا تعرفه‌ها در روز رای‌گیری در برخی حوزه‌ها تمام شد؟
    * چرا برای ناظران برخی نامزدها کارت صادر نشد؟
    * و ...

برخی سوال‌های فوق، منطقی و جدی است، برخی هم مبتنی بر فرضیات دروغ، شایعات و جنگ روانی پلیدی برای تحریک طرفداران آقای موسوی و ادامه اغتشاشات دائما تولید و منتشر می شود

در این میان، مقامات وزارت کشور ما بجای اینکه مدعیان تقلب را به تلویزیون دعوت و با سند و مدرک، پاسخ سوالات و شبهه‌های آنها را بدهند، فقط می‌گویند تجمع معترضان غیرقانونی است.

بسیاری از سوالات فوق جواب روشن، منطقی و مستندی دارد اما وزارت کشور وظیفه‌اش را به‌درستی انجام نمی‌دهد و شایعات را به باور عمومی تبدیل می‌کند.

وزارت کشور باید بداند راه سالم و منطقی برای پایان تجمعات غیرقانونی، شفاف‌سازی اطلاعات، پاسخگویی به شبه‌ها، اقناع طرفداران نامزدهای معترض و پاسخگویی مستمر به شایعات تولید شده توسط اتاق‌های جنگ روانی داخل و خارج کشور است.

هرچند رفتار آقای موسوی به خاطر انتشار بیانیه‌های تحریک‌آمیز (به جای اقدام قانونی و ارایه سند برای تخلف و تقلب گسترده) قابل قبول نیست و ایشان نمی‌تواند از مسوولیت ناامنی‌ها و صدمات جانی و مالی به شهروندان شانه خالی کند، اما ناتوانی و سردرگمی وزارت کشور در مدیریت بحران و تعلل در شفاف‌سازی اطلاعات  انتخابات و اقناع طرفداران نامزدهای مغلوب، به مرز غیرقابل قبولی رسیده است.

نوشته شده در چهارشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۸:٢۳ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

عزاداری برای شهداء اخیر تسلی خاطری است برای خانواده هایشان. تنهایشان نگذارید.

نوشته شده در چهارشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٦:٥٥ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

قسمتی از سخنان آیت الله مکارم شیرازی:

http://www.makaremshirazi.org/persian/news/?nid=578

امیدوارم برگ زرین این پیروزى در آتش اختلافات نسوزد و همگى سعى کنیم با حفظ آرامش از طرق قانونى به تمام نگرانى‏ها پایان دهیم و فراموش نکنیم که در اختلافات فراگیر هیچ برنده‏اى وجود ندارد و همه مردم و کشور و نظام زیان مى‏بینند.

 فراموش نکنیم که قرآن مجید اختلاف را هم ردیف صاعقه‏هاى آتشبار آسمانى و زلزله‏هاى ویرانگر زمینى مى‏شمرد و در جاى دیگر آن را همردیف شرک و کفر مى‏داند.

انتظار مى‏رود شوراى محترم نگهبان همان‏گونه که وظیفه قانونى آنها ایجاب مى‏کند و رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید نهادند با دقّت و شجاعت و بى‏نظرى کامل به شکایات کاندیداهاى محترم رسیدگى کرده، پاسخ قانع‏کننده‏اى به مردم بدهند.

عزیزان! ما صدها هزار شهید و جانباز براى به ثمر رسیدن انقلاب داده‏ایم. مطمئن باشید امروز ارواح آنها و روح مقدس امام راحل بنیانگذار جمهورى اسلامى ناراحت است. خدا نیاورد روزى را که بر اثر غلبه احساسات بر عقلانیت، ارزش تمام آن خونها به خطر بیفتد.

 رأى دهندگان محترم مخصوصاً شما اى جوانان عزیز! من به همه شما احترام مى‏گذارم. بیایید از طریق مذاکره اختلافات را برطرف سازیم. همه به هم احترام بگذاریم، سخنان رکیک به یکدیگر نگوییم و اخوت اسلامى را زنده کنیم.

 عقلاى قوم در این لحظات، وظیفه سنگینى دارند؛ باید با حفظ آرامش، یکدیگر را دعوت به مذاکره کنند و دست در دست هم بگذارند و سرانجام دولتى با استفاده از تمام ظرفیت‏هاى مدیریتى همه جناح‏هاى وفادار به انقلاب تشکیل دهند تا ایرانى آبادتر و سربلندتر از گذشته بسازیم و نامهربانى‏ها به مهربانى تبدیل گردد و دشمنان ناکام شوند و دوستان امیدوار. إن‏شاءاللَّه

نوشته شده در چهارشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٦:٤٢ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

حتما این لینک را ببینید.

http://samoraee.persianblog.ir/post/126/

حتما به معنی اطاعت از ولایت پی خواهید برد.

نوشته شده در چهارشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٦:۱٤ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

لینک مطلب از: قلم سوخته

خیابان های مرکزی شیراز امروز شاهد زشت ترین وضعیتی بود که بعد از انقلاب دیده بودم . تعداد زیادی از نیروهای بسیج با باتوم و سپر مجهز با موتور و بی موتور محیطی نا امن را در مرکز شهر بوجود آورده بودند . اطراف خیابان ملاصدرا درگیری بوجود آمده بود . متاسفانه ٣ گروه نیروی ضد شورش وجود داشت . نیروهای بسیجی با سنین بیشتر زیر ٢٠ سال و البته خوشحال از پوشیدن لباس و تجهیز به وسایل و گروهی نیروهای رزمی که البته شنیده ام (عربی) حرف میزنند !!! و گروهی نیروهایی با سنین بیشتر اغلب هیکل دار و روستایی باز هم با تجهیزات کامل .

جالب عدم حضور ارتش بود . محل پخش نیروها مرکز بسیج واقع در خیابان کریمخان زند بود .

احساس بدی بود . کسانی که تا امروز دعایم بدرقه راهشان بود حال روبروی گروهی ایستاده بودند که میدانستم محقند و بر حق . پارادوکس بوجود آمده را همه مردم با حیرت نگاه میکردند . آنان بیرحمانه مانور میدادند و جو رعب و وحشت را نا خودآگاه در خیابان ها بوجود آورده بودند . هنوز هم درگیری ادامه دارد .

احساس خوبی نبود . اصلا .

در بین نیروهایی که عامل ایجاد وحشت بودند . افرادی لباس شخصی ایستاده بودند که سعی میکردند با حالتی مظلومانه از ماشین ها بخواهند پنجره ها را بالا ببرند تا مورد ضرب وشتم اوباش ها !!! قرار نگیرند . این در حالی بود که خودشان مایه اصلی رعب و وحشت بودند .

اکثر مردم در دیگر خیابان ها با حیرت از محل درگیری سراغ میگرفتند .

سردرد عجیبی دارم . خوشا به حا ل شهدا که رفتند و این روزها را ندیدند ..............

نوشته شده در چهارشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٦:٠۱ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

حبیب الله عسگر اولادی مسلمان:

خداوند در قرآن به اهل ایمان توسط پیغمبر پیام فرستاده و بندگانش را مورد مرحمت قرار داده و به پیامبر گفته شما وقتی با همدیگر حرف می‌زنید با بهترین روش حرف بزنید، شیطان میان بندگان من آشوب می‌کند. اینکه تصورمان این باشد که سلیقه‌ی ما و اطرافیان ما حق‌اند و دیگران باطل‌، مثل خس و خاشاک به آنها نگاه کنند، هر کس چنین تصوری داشته باشد، در هر مقامی که باشد از بندگی خدا خارج شده؛ زیرا خدا به بندگان پیغام داده هنگامی که با هم حرف می‌زنید، به بهترین روش حرف بزنید.

پ.ن.ن

١) دهانت پرگهر باد آقای عسگر اولادی. بازهم بگو.

٢) چقدر ناخوشایند بود وقتی آیه قل جاء الحق و زهق الباطل را می خواندند برای پیروزی یک کاندیدا. این (آیه) کجا و آن (کاندیداها) کجا؟ حالا دیگر از صحیفه نور و سخنان آقا که بگذریم آیات را هم به نفع اشخاص استفاده می کنند. برای همین بود که استادمان می گفت من مکالمه با آیات قرآن را چندان نمی پسندم. شأن آیات قرآن برتر از فهم ما است.

٣) این استفاده شخصی فرق می کنه با تدبر در آیات.

۴) در انقلاب اسلامی هم این آیه استفاده می شد اما آن جا واقعا حق و باطل بود و (فکر می کنم )دیگر تکرار نخواهد شد تا انقلاب مهدی (عج).

نوشته شده در چهارشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٥:٤٧ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

بر خلاف رهنمودهای رهبر انقلاب
تلاش صدا و سیما برای معرفی آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان عامل اصلی اغتشاشات

پارلمان‌نیوز: در حالی‌که در روزهای اخیر و به ویژه روز گذشته مقام معظم رهبری تاکید فراوانی برای حفظ وحدت بین مردم و گروه‌های سیاسی را دارند که صدا و سیما در تعارضی آشکار با رهنمودهای رهبر انقلاب به صورت زیرکانه‌ای در حال دامن زدن به اغتشاشات است.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که روز شنبه در خطایی فاحش اقدام به پخش مستقیم سخنان محمود احمدی‌نژاد که خود را پیروز انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری می‌خواند کرد.

پخش مستقیم این سخنان که در آن احمدی‌نژاد مخالفانش را به خار و خاشاک و نیز دو سه هزار نفر هوادار یک تیم فوتبال بازنده تشبیه کرد موجب شدت یافتن خشم عمومی از نتیجه اعلام شد، به گونه‌ای که بعد از این سخنان بر شدت اعتراضات افزوده شد و حداقل یک و نیم میلیون نفر را به راهپیمایی «سکوت» هواداران میرحسین موسوی در تهران کشاند.

این اقدام صدا و سیما به همراه سکوت محض خبری در روز اول موجب شد، تا ملت ایران بر پشت‌بام‌های خود با توجه به سانسورخبری گسترده اعمال شده در روزهای اخیر و فیلترینگ سایت‌های خبری با بانگ الله اکبر اعتراض خود را نشان دهند، اقدامی که بنا به گزارش‌های رسیده از مناطق مختلف کشور تنها محدود به تهران نشده و در اکثر شهرها و شهرستان‌ها به ابزاری برای نشان دادن اعتراضات مردم به نتیجه اعلام شده مبدل شده است.

صدا و سیما که روز دوشنبه در اقدامی هوشمندانه حساب حاضران در راهپیمایی سکوت را از برخی عوامل که دست به اغتشاش می‌زنند جدا کرده بود، امروز در بخش خبری ساعت 14 خود در شبکه اول سیما سیاستی متفاوت در پیش گرفت.

صدا و سیما همگام با محمود احمدی‌نژاد و حامیانش در سیاست جدید تلاش می‌کنند که اعتراضات رخ داده را جنگ قدرت و انتقام آیت الله هاشمی رفسنجانی و بالطبع باند فساد و سرمایه از محمود احمدی‌نژاد جلوه دهند.

در این بخش خبری تصویری از فائزه هاشمی که در میان هواداران میرحسین موسوی که روز گذشته در اعتراض به حرکت‌های خشن صورت گرفته در میدان ونک و خیابان‌های اطراف آن تجمع کرده بودند نشان داد و گفت که فائزه هاشمی از مردم خواسته تا دست از اعتراض برندارند، سپس این بخش خبری فریاد «درود بر هاشمی» حاضران را چندین بار نشان داد و بعد از آن بلافاصله از ایجاد اغتشاش در حوالی میدان ونک و خسارت به اموال عمومی خبر داد!

به نظر می‌رسد  همانگونه‌ که پیش از این نیز بارها مشاهده شده است، عده‌ای در صدا وسیما به جای آنکه به فکر منافع ملی و حفظ وحدت ملی باشند به دنبال گرفتن ماهی از آب گل‌آلود هستند و چه راهی بهتر از ایجاد مجدد دو قطبی هاشمی-احمدی‌نژاد.

از سوی دیگر خبر می‌رسد روز جمعه گروهک موسوم به انصار حزب‌الله در ادامه پروژه حذف هاشمی از انقلاب قصد دارند راهپیمایی‌ای را تا مجمع تشخیص مصلحت نظام با هدف خشکاندن چشمه و کانون توطئه و فساد انجام دهند.

نوشته شده در چهارشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٥:٢۳ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

با انتشار بیانیه‌ای ؛
موسوی اغتشاشگران را فرزندان انقلاب نامید

سایت رسمی موسوی با انتشار بیانیه‌‌‌هایی به امضای وی و با استفاده از ادبیات گروهک‌های معاند نظام ، اغتشاشگران را فرزندان انقلاب لقب داد و آنان را به ادامه آشوبگری در روزهای آتی فراخواند.

 

به گزارش سرویس سیاسی برنا، سایت قلم پایگاه اطلاع‌رسانی میرحسین موسوی در ساعت 15و 24 دقیقه بیانیه‌ای به امضای وی منتشر کرده‌است که طی آن رسانه‌های گروهی و سازمان صدا وسیما را به دروغگویی و تحریف واقعیات متهم کرد و نوشت که میرحسین موسوی با محکوم کردن اقدامات وحشیانه و کشتارمردمی هشدار داد که دستگیری‌های وسیع انگیزه مردم را برای توسعه اعتراضات افزایش می‌دهد.
این سایت در بیانیه‌ای به امضای موسوی بدون اشاره به ادبیات گروهکی آن با بیان این‌که عواملی که به بانک‌ها و اموال مردم حمله کرده‌اند اصحاب تقلب و دروغ هستند ،‌نوشت:دستگیری‌های گسترده‌ای که طی روزهای گذشته از فرزندان انقلاب انجام گرفته است ، نشان دهنده این واقعیت است که عاملان تقلب و سپس بلوا کمترین شناختی نسبت به حقیقت اعتراضات مردم ندارند.
نوشته شده در چهارشنبه ٢٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٥:۱۱ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

دارم کتاب جریان شناسی انجمن حجتیه رو مطالعه می کنم.

جالبه بدونید که:

چون نام انجمن حجتیه با نام شخ محمد حلبی (موسس این گروه) پیوند خورده است، اشاره مختصری به زندگی او می نماییم:

شیخ محمود حلبی، از روحانیان سیاسی ای بود که در جریان جنبش ملی نفت سخنرانی های بسیار آتشین در تهییج مردم و در حمایت از آیت الله کاشانی ایراد می کرد، اما به واسطه بروز اختلاف بین رهبران نهضت ملی شدن نفت به یکباره فروکش نموده و سیاست را رها کرده است و مثل خیلی از نیروهای انقلابی مذهبی که از ادامه فعالیت های سیاسی ناامید شدند او نیز به این نتیجه رسید که عرصه سیاست را به سیاستمداران باید بخشید.


او در آغاز روحانی هیأت مسلم بن عقیل[1] به عنوان مأمور تحقیق و پژوهش پیرامون بهاییان شد.[2]

ایشان مقارن با کودتای 28 مرداد سال 1332، انجمن حجتیه را به انگیزه و مبارزه با فرقه بهابیت، تاسیس کرد.[3]

این انجمن دارای یک ساختار تشکیلاتی پیچیده سراسری و کمیته های: تدریس، تحقیق، نگارش، ارشاد، ارتباط با خارج و کنفرانس ها، بود که همه این ها، زیر نظر هیأت مدیره، به ریاست شیخ محمود حلبی کار می کردند.[4] ، [5]


عقاید انجمن حجتیه:

1. تحلیل ناروا درباره علائم و نشانه های ظهور حضرت حجت مثل حدیث:"خداوند دنیا را از عدل و داد پر می کند، همانطوری که پر از ظلم و جور شده باشد[6] ، [7].

لذا انجمن در بسیاری از نشریات خود تصریح کرد که یکی از نشانه های ظهور حضرت قائم (ع) این است که در اثر شیوع گناه و فحشا انسان بدترین خلق خدا در روی زمین می شود و خداوند آنها را به سه بلا دچار می کند، جور سلطان، قحطی زمان، ستم حکام.[8]

2. در ارتباط با رابطه دین و سیاست، معتقد بودند: دین از سیاست جداست، عمده ترین محور تفکر سیاسی انجمن این بود که در زمان غیبت امام عصر (ع) ورود دین به عرصه ی سیاست اشتباه است، این تفکر هم در اساسنامه آنها آمده و هم در جلساتشان از آن تبلیغ می شد و هم شرط عضویت در انجمن بود و مخالفت با آن موجب اخراج از انجمن می شد.[9]

3. در ارتباط با تشکیل حکومت دینی قبل از ظهور امام عصر معتقد بودند: امام زمان (عج) رضایت به تشکیل حکومت نمی دهد و هر حکومت دینی، منجر به شکست می شود و تشکیل حکومت سد باب مهدویت و حکومت جهانی است.[10]،[11]

4. انجمن نسبت به مبارزه با هر حاکم ظالم، معتقد است که در روزگار غیبت، ستیز و نبرد انسان منتظر، کمتر آشکار است. زیرا که باید نیروها و سلاح ها و امکانات و تجهیزات را برای آن جنگ بزرگ نگه داشت... پس نیازمند استتار و اختفا می باشد و از آن بالاتر نیازمند بردباری و شکیبایی است؛[12] ازاین جهت به شدت با نهضت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) مخالف بودند.[13]


عملکردهای انجمن:

1.مبارزه با فرقه ی ضاله ی بهائیت،

2. مبارزه با پپسی کولا، با جایگزینی کوکاکولا و کانادا، به جای آن.

3. مبارزه با فیلم های سینمایی، با پخش فیلم های کمدی به جای آن،

4. مخالفت با اهل سنت، با ترویج فضایل امیرالمؤمنین (ع) در شجاعت، با پخش عکس های متناسب با آن،

5. مخالفت با فلاسفه و عرفا، به تبع مخالفت با فلسفه و عرفان و بدعت شمردن آن دو.[14]

۶. مخالفت با قیام و نهضت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی مردم ایران.

این افکار و رفتار در نهایت باعث شکست انجمن شد، چون انجمن که تا نزدیک انقلاب، راهپیمایی ها و امام را محکوم می کرد، با پیروزی انقلاب، شکست خورد و تشکیلات آن حدود پنج شش ماه دچار تحیر و حیرت گردید و پس از آن یک دفعه تغییر موضع داد و به تدریج جلسات آن تعطیل شد و بر اثر فشار عده ای از اعضای آن تغییر اساسنامه داد.[15] و در پی سخنرانی امام خمینی(ره) در 5 مرداد سال 1362بطور رسمی اعلامیه تعطیلی داده است. هر چند به صورت غیر رسمی ممکن است دارای فعالیت باشد.
******
[1] یکی از هیئت های تحت پوشش مؤتلفه اسلامی.

[2].جریان شناسی انجمن حجتیه،سید ضیاء الدین علیانسب، سلمان علوی نیکو، صص 13، 14، 15، 16 و 17.

[3].همان، ص 17.

[4].همان، ص 97.

[5].برای آشنایی بیشتر با کار کمیته ها، ر.ک: همان، صص 97 و 98.

[6]. این روایت با عبارات متعدد در منابع روایی ما آمده است: اصول کافی، ج 1، ص 341؛ بحارالانوار، ج 3، ص 268، ج 36، ص 359، ج 51، ص360، ج 52، ص 151.

[7].برای تحلیل صحیح روایت، ر.ک: همان، صص 67 و 68.

[8].همان،ص 54.

[9].همان، صص 75، 76، 77 و 78.

[10].همان، ص 78.

[11].برای رد این دیدگاه، ر.ک: نظر امام (رضوان الله علیه) و شهید باهنر . همان، صص 78، 79 و 80.

[12].همان، ص 57. آنان برای اثبات این دیدگاه به روایت تقیه، مبارزه علمی، اعتقادی و تقلید، تمسک می جستند، جهت آگاهی از دلایل رد این دیدگاه، نک: همان، صص 78 - 89.

[13]. برای آگاهی از مخالفت های انجمن با امام خمینی ره، ر.ک: همان، صص 143 - 172.

[14].همان، صص22،24و94.

[15].همان، صص 27و 28و 31و 37و 55و 113و 145و 147.

منبع: سایت اسلام کوئیست(زیر نظر استاد مهدی هادوی تهرانی)

http://farsi.islamquest.net/QuestionArchive/1667.aspx

نوشته شده در سه‌شنبه ٢٦ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

اخیرا دست های پنهان و آشکار غرب و شرق به منظور ایجاد شکاف و و اختلاف میان طرفداران انقلاب اسلامی به حیله جدیدی متوسل شده اند که مسؤولین عزیز و رده بالای کشورمان را و نیز شخصیت ها و چهره هایی از مجلس و دولت و روحانیون را به تفکر و گرایشات وابستگی و همچنین عدول از مواضع گذشته و نهایتا به شرق گرایی یا غرب گرایی متهم نمایند و موذیانه با طرح مسائلی از این قبیل که "فلان شخصیت نظام جمهوری اسلامی راست گرا و یا میانه رو و یا سازشکار و غرب گرا است و یا فلان مسؤول تندرو و انقلابی شده است" که نتیجتاً اعتماد مردم را به دست اندرکاران نظام سلب نمایند که به یاری خداوند و با رشد و آگاهی مردم بازار این گونه القائات در این مملکت کساد و مشتریان آن اندک بوده اند.

و بر مردم ثابت است کسانی که سال ها و بارها چه قبل و چه بعد از انقلاب امتحان خود را در تعهد به اسلام و انقلاب داده اند و در این راه به پای چوبه های دار رفته و زندان ها کشیده و ترور گشته اند و سلامت خود را از دست داده اند و تحت شکنجه های شاه برای استقلال و آزادی مبارزه کرده اند،‌ یقینا دلشان به حال این انقلاب و ثمرات آن نه تنها کمتر از دیگران نسوخته که بیشتر می سوزد و مسیر ارزشی و الهی و پرکرامت خویش را به هیچ وجه عوض نمی کنند.

و من از روی وظیفه به مردم و فرزندان پرشور انقلابی ام می گویم که مبادا بدون در نظر گرفتن محذورات سیاسی و شرایط بسیار پیچیده و حساس کشور به طرح سؤال ها و اشکالاتی رو آورید که بازگو کردن و تحلیل واقعی قضایا توسط مسؤولین نظام باعث کشف اسرار مملکت شده و برای نظام مسأله آفرین گردد و نه تنها گره ای را باز نکند که بر مشکلات نیز بیفزاید.

صحیفه نور، جلد 21، صفحه 36 و 37،

ناشر:سازمان مدارک فرهنگی انقلاب اسلامی با همکاری نشر سروش، چاپ اول، 1369.

نوشته شده در سه‌شنبه ٢٦ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۸:۳٥ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

بالاترین نوشت: ساعاتی قبل یاهو مسنجر و مسنجر مایکروسافت به همراه بسیاری دیگر از برنامه های ارتباطی تحت وب توسط فیلترچی ها و سانسورچی ها از کار افتاد! (هم پورت ها و هم آدرس ها فیلتر شده) اگه شما هم داخل ایران هستید و یا دوستانی تو ایران دارید که به این مشکل برخوردند به همشون خبر بدید که فعلاً از یاهو مسنجر تحت وب استفاده کنند تا راهی برای این مشکل پیدا کنیم. برای این منظور به آدرس زیر وارد شوید : http://webmessenger.yahoo.com توجه: برای استفاده از این سایت نیاز دارید که حتما از نسخه 9 adobe flash player بر روی مرورگر خود استفاده کنید. همچنین میتونید برای برقرای ارتباط با مسنجرهای دیگر و یاهو از وب سایت

 همچنین می توانید از سایت http://www.ebuddy.com/ استفاده کنید.

 سایت دیگری که می توان از آن بهره گرفت؛ www.meebo.com

نوشته شده در سه‌شنبه ٢٦ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۸:۳٢ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

عقل موهبتی است برای تشخیص حسن و قبح. زشتی و زیبایی.

همچون احساس که موهبتی الهی است: مثبت مثل محبت و منفی مثل کینه و نفرت.

حب الشیئ یُعمی و یُصِم. محبت یک چیز انسان را کور و کر می کند.

اما عقل حیف می شود وقتی که احساسات غلیان کند.

و این خلاف اصل است.

کاش عقلمان را حیف نکنیم.

نوشته شده در سه‌شنبه ٢٦ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

این را خانمی تو صف نانوایی می گفت.

- اگر اجازه بدهند من اولین کسی هستم که می روم راهپیمایی.

- وا،‌تو که به احمدی نژاد رای دادی؟

- من غلط کردم. من نمی خواستم خون جوان های مملکت ریخته بشود.

 

پ.ن.ن

خدا بخیر بگذراند.

خدایا سینه مان را لبریز از بردباری فرما: ربنا افرغ علینا صبرا

نوشته شده در سه‌شنبه ٢٦ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٦:۳٦ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

چشمام درست می بینه؟

اگر این وقایع صحت داشته باشه؟

سیمای ضرغامی بازم پنهان کاری کرد؟

نوشته شده در سه‌شنبه ٢٦ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

هیچ‌گونه برنامه‌ تجمعی جلوی ستاد مهندس موسوی برگزار نمی‌شود.

به گزارش ایلنا، یکی از اعضای ستاد مهندس موسوی با اعلام این خبر گفت: شایعه‌ای امروز به صورت گسترده در سطح شهر تهران، مبنی بر تجمع مقابل ستاد مهندس موسوی پخش شده است که این خبر به هیچ وجه درست نیست و از مردم عزیز می‌خواهیم به این شایعات توجه‌ای نکرده و جلوی ستاد مهندس موسوی تجمع نکنند.
نوشته شده در دوشنبه ٢٥ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

عصر دوشنبه؛
تجمع اعتراض آمیز طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برگزار می شود

خبرگزاری رسا ـ طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در اعتراض به تحرکات و اغتشاش های اخیر عصر روز دوشنبه از مدرسه فیضیه قم تا جامعه مدرسین حوزه علمیه قم راهپیمایی و در مقابل این نهاد تجمع خواهند کرد.


پایان خبر - خبرگزاری رسا

 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با انتشار اطلاعیه از برگزاری یک تجمع قانونی در اعتراض به تحرکات و اغتشاش های اخیر خبر دادند.
 
بر اساس این اطلاعیه طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، عصر روز دوشنبه، 25 خرداد ماه از ساعت ١٨ از مدرسه فیضیه قم تا ساختمان جامعه مدرسین حوزه علمیه قم راهپیمایی و در مقابل این نهاد تجمع خواهند کرد.
 
طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در این اطلاعیه آورده اند: طلاب عزیز و حماسه‌ساز حوزه علمیه قم در این روزها که شاهد نامه پراکنی‌های گوناگون در ایجاد التهاب، تشنج و اغتشاش در سطح جامعه پیروز و سرافراز اسلامی هستیم و بعضی می‌خواهند شیرینی یوم‌الله 22 خرداد را به کام امت اسلامی تلخ کنند، ما روحانیت حماسه‌ساز حوزه علمیه قم، بنابر فرامین ولایی امام عظیم‌الشان و مقام معظم رهبری که فرمودند: در مواقع فتنه و نیاز به حرکت‌های اساسی و حماسی، ملجا و پناهگاه خود را جامعه محترم مدرسین قرار دهند و از آن استوانه‌های علم و جهاد، اسلام ناب را جویا باشند، برای کسب تکلیف از مدرسه مبارکه فیضیه به سوی دفتر جامعه محترم راهپیمایی خواهیم داشت.
نوشته شده در دوشنبه ٢٥ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

دیروز یه خبرنگاری از تعطیلی روزنامه ها و فیلترینگ از احمدی نژاد سوال کرد.

جواب آخرشون این بود: یه روز میان یه روز میرن.

یعنی که خیلی طبیعیه. من که اشکالی درش نمی بینم.

و این هم طبیعیه که سایت خبرگزاری فارس خیلی سریع بیاد بالا اما سایت بازیاب پیام میده که ترافیک سنگینه و مشکل داره تو بالا اومدن.

و البته طبیعیه که سایت رقیب احمدی نژاد فیلتر بشه.

در سیاست هدف از ایجاد خلا خبری چیست؟ مفاسد و منافع آن چیست؟

وقتی صدا و سیمای ضرغامی خبر شلوغی تهران رو یک شبانه روز پنهان می کنه حق نداره به خبرگزاریهای خارجی نسبت بزرگنمایی بده. کتمان حق نتیجه ای بهتر از این نداره.

جالب این جاست شبکه خبر سیمای ضرغامی دیروز یه کارشناس آورده بود که می گفت این انتخاب نشون داد که نسل دوم! انقلاب دلش خواسته اختیاراتش رو از نسل محافظه کار قدیم منتقل کنه به نسل خودش. یعنی این که کروبی و موسوی و رضایی همه نسل قدیمند و باید خودشان را کنار بکشند.

مگر پدران ما نسل قدیم نبودند؟

نوشته شده در دوشنبه ٢٥ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٩:٥٦ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

حدود 43000 حامی در این صفحه وجود دارد، که طبق آمار صفحه اطلاعات را به متوسط 40 نفر منتقل می کنند

با اطلاعرسانی درست، می توانیم در زمانی کوتاه حدود یک ملیون نفر منتقل کنیم، تلفن را نباید فراموش کرد حتی اگر خارج از کشور هستیم

طبق گفته میر حسین موسوی به صورت مسالمت آمیز و با رعایت اصل عدم برخورد، مخالفتهای خود را نشان می دهیم

1. امشب و هر شب ساعت 9 الی 11 شب بانگ الله اکبر از بالای پشت بام ها 

2. روز دو شنبه تعطیل است، سه شنبه اعتصاب عمومی برگزار می گردد

3. آدرس منزل میر حسین: آدرس منزل میرحسین موسوی: پاسداران- سه راه فرمانیه- خیابان بوستان- روبری سفارت عربستان- انتهای بن بست مریم- پلاک


4. راه پیمایی آرام و بدون خشونت ملت ایران فردا در تمام شهرهای ایران 

ساعت راهپیمائی :16تهران : بین میدان انقلاب و آزادی 
(در خواست مجوز شده)

خارج از کشور در جلوی سفارت های ایران


مسیر های پیشنهادی حامیان برای شهر ها

مشهد پارک ملت
اصفهان خیابان چهارباغ بالا ،
شیراز خیابان حافظ ،
اهواز خیابان نادری ،
کرج خیابان اصلی گوهردشت ،
تبریز خیابان راسته کوچه و بازار ،
کرمان در مقابل استانداری ،
یزد خیابان پرفسور حسابی ،
ساری فلکه ساعت ،
گرگان خیابان ناهارخوران ،
سنندج خیابان ششم بهمن ،
چالوس خیابان رادیو دریا ،
خرم آباد خیابان خرم رود ،
کرمانشاه خیابان طالقانی ،
ارومیه خیابان خیام ،
رشت خیابان منظریه ،
بجنورد چهارراه مخابرات ،
بیرجند خیابان مدرس ،
زاهدان خیابان کوثر ،
اردبیل مقابل استانداری ،
زنجان خیابان سعدی ،
همدان میدان بوعلی ،
بندرعباس بلوار امام ،
بوشهر خیابان طالقانی ،
یاسوج خیابان استاد ،
شهرکرد میدان انقلاب ،
ایلام خیابان مسجد جامع ،
قزوین مقابل استانداری ،
قم خیابان ارم ،
اراک میدان ولیعصر ،
کاشان میدان پانزده خرداد ،

رسانه میر حسین مائییم
صفحه حامیان در فیس بوک

منبع: http://navvid.persianblog.ir/post/53/

نوشته شده در یکشنبه ٢٤ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم

وَاذْکُرِ اسْمَ رَبِّکَ وَتَبَتَّلْ إِلَیْهِ تَبْتِیلاً

رَبُّ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ لاَ إِلهَ إِلَّا هُوَ فَاتَّخِذْهُ وَکِیلاً

وَاصْبِرْ عَلَى‏ مَا یَقُولُونَ وَاهْجُرْهُمْ هَجْراً جَمِیلاً

وَذَرْنِی وَالْمُکَذِّبِینَ أُولِی النَّعْمَةِ وَمَهِّلْهُمْ قَلِیلاً

إِنَّ لَدَیْنَا أَنکَالاً وَجَحِیماً

وَطَعَاماً ذَا غُصَّةٍ وَعَذَاباً أَلِیماً

مزمل/٨ تا١٣

 

نوشته شده در یکشنبه ٢٤ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

لینک خبر: http://www.sedayezanan.com/component/content/article/11-etekhab88/555-2009-06-14-10-22-10.html

صدای زنان - ابراهیم امینی عضو هیئت رئیسه مجلس ششم و عضو بلند ستاد مهدی کروبی نتایج واقعی انتخابات ریاست جمهوری دهم را اعلام کرد.
امینی در نامه‌ای طاب به ملت نوشت:دوستان عزیز این آمار واقعی آرای مردم ایران است. آرایی که امانت بود دردستان زالوصفتان چسبیده به قدرت. آرایی که باید مانند ناموس حفظ میشد و نشد. من خودم به عنوان حقوق بگیر دولت، مانده ام که حقوقی که برآمده از قانون فردی است که به واسطه تقلب به پست اول اجرایی کشور تکیه کرده است.
حلال است یا حرام؟

نتایج انتخابات و رای وافعی ملت به این شرح است:
فراد واجد شرایط رای: 49322412
افراد شرکت کننده در انتخابات: 42026078
تعداد آرای باطله: 387161
میرحسین موسوی خامنه: 19075623
کروبی: 13387104
محمود احمدی نژاد: 5698417
محسن رضایی میرقائد: 3754218

 

پ.ن.ن

آقای ابراهیمی!‌ از شما بعیده!!!نیشخند

نوشته شده در یکشنبه ٢٤ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

منبع خبر: تابناک

موسی تبریک گفت، برخی بحث صحابه را پیش کشیدند

سرویس بین‌الملل «تابناک» ـ عمرو موسی، دبیرکل اتحادیه عرب با اعلام فرستادن پیام تبریک به محمود احمدی‌نژاد به خبرنگاران گفت: امیدواریم اوضاع نوینی حاکم شود تا روابط کشورهای عربی و ایران گسترده‌تر شده و خاورمیانه از این روابط سود ببرد.

وی افزود: اولویت کشورهای عربی، صلح خاورمیانه و پاکسازی منطقه از سلاح‌های کشتار جمعی است.

موسی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که پرسید، انتخاب احمدی‌نژاد بر گفت‌وگوی کشورهای عربی با ایران چه تأثیری دارد، گفت: ما همواره شیوه گفت‌وگوی آرام و بدون تشنج با ایران را مدنظر داریم و احمدی‌نژاد هم می‌تواند طرف گفت‌وگو با ما باشد.

دبیرکل اتحادیه عرب ادامه داد: ما تلاش‌های مشترک ایران و سوریه را برای پایداری صلح در خاورمیانه ارج می‌نهیم و امیدواریم در تلاشی همگانی، شاهد برقراری صلح همیشگی در منطقه و جهان باشیم.

«عمروموسی» در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگاران، پیام تبریک به احمدی‌نژاد را خواند که در آن از ملت ایران به عنوان ملت مهربان و فهیم یاد و برای ایران آرزوی پیشرفت را از خداوند خواستار شده است.

اما در حالی که انتخاب دوباره احمدی‌نژاد به عنوان رئیس‌جمهور، بازتاب‌ها و واکنش‌های متفاوتی از سوی شخصیت‌های سیاسی و دولتی کشورهای عربی داشته است، برخی از این واکنش‌ها به آخرین سخنان احمدی‌نژاد در تلویزیون برمی‌گردد.

به نقل از روزنامه «الوطن»، «محمد‌ هایف» از نمایندگان مجلس کویت در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی گفته است: آنچه در تهران رخ می‌دهد، نتیجه بی‌حرمتی به صحابه رسول خدا، طلحه بن عبیدالله و زبیر بن عوام است که احمدی‌نژاد، آغازگر اهانت به این چهره‌های درخشان صدر اسلام است و ما این را تحمل نمی‌کنیم و او نیز شیرینی پیروزی خود را تلخ نکند!

هایف اظهار امیدواری کرد: احمدی‌نژاد از تفرقه پرهیز کرده و کشور ایران را بر پایه سلایق و آرزوهای ملت ایران اداره کند.

نوشته شده در یکشنبه ٢٤ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

 منبع خبر:  http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51890

پیرو سخنان امروز عصر دکتر احمدی نژاد در مراسم میدان حضرت ولیعصر(عج) مبنی بر اینکه تا این ساعت هیچ شکایتی به شورای نگهبان نشده است، دفتر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در تماس با "تابناک" اعلام کرد: با اینکه بنابر نظر دکتر محسن رضایی بنا نبود که نامه وی به دبیر محترم شورای نگهبان منتشر شود، ولی با صحبتهای امروز آقای احمدی نژاد، تصمیم بر این شد که این نامه منتشر شود.

به گزارش "تابناک" دفتر محسن رضایی با اعلام تأسف از بی اطلاعی رئیس جمهور از این مسئله و اعلام قاطعانه نرسیدن هیچ گونه شکایتی به شورای نگهبان، همین نوع موضع گیری ها از سوی وی را دلیل دادن نسبت خلاف گویی از سوی برخی به ایشان دانست.

بر همین اساس نامه محسن رضایی خطاب به آیت الله جنتی به شرح زیر است:

حضرت آیت الله جنتی
دبیر محترم شورای نگهبان قانون اساسی

سلام علیکم

تخلفات گزارش شده از ستادهای اینجانب در روز انتخابات جهت رسیدگی به پیوست ارسال می گردد.

در ضمن برآورد ستادهای اینجانب و کارشناسان نشان می دهد که اینجانب در بدبینانه ترین حالت، وضعیتی بین 3.5 تا 7 میلیون رأی داشته ام، هرچند که برخی از کارشناسان تا 9 میلیون رأی نیز برآورد کرده اند.

مبنای چنین محاسبه ای موارد ذیل است:

1 ـ گزارش ناظرین اینجانب از محل شعب اخذ رأی.
2 ـ تجمیع آراء بیش از 1000 صندوق (به طور تصادفی)
3 ـ نظرسنجی های رسمی و مستقل کشور (منتهی به روز انتخابات)
4 ـ اظهارات مردم به اینجانب و مسئولان ستادها.

خواهشمند است برای رفع شبهه و احقاق حق هواداران به طور جدی به این مسئله رسیدگی فرمایید.

محسن رضایی
نامزد دوره دهم ریاست جمهوری اسلامی ایران
نوشته شده در یکشنبه ٢٤ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٩:٢٧ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

دلم می خواست دیگر چیزی از سیاست ننویسم  اما نشد.

آقای رییس جمهور محترم

"دادگاه"، محل شکایت و طرح اتهام است نه "جشن ملت"

و ملت یعنی ٢۴ میلیون به اضافه یازده میلیون.

کاش می شد یک بار برای همیشه این حرفها تمام می شد.

حال که تمام دنیا به دهان شما چشم دوخته اند چه چیزی را صادر می کنید؟

هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد

اگر چند تا آدم بیسواد این کار را بکنند چندان مورد ملامت نخواهند بود.

انتظار داشتم مثل یک آدم فرهیخته رفتار کنید. شان آدم فرهیخته ادبیات فرهیخته است.

باور کنید شما هم می توانید ادبیاتتان را تغییر دهید.

الناس علی دین ملوکهم یعنی ادبیات شما در ملت شما تاثیر می گذارد. همان گونه که اشرافی گری شما بی تاثیر نخواهد بود.

ادبیات فقط و فقط و فقط ادبیات قرآنی است که می فرماید:

به یکدیگر طعنه نزنید

و به یکدیگر القاب نامطلوب ندهید.

 

 

وَلاَ تَلْمِزُوا أَنفُسَکُمْ

وَلاَ تَنَابَزُوا بِالْأَلْقَابِ

 

 

متاسفانه سخنان شما پر بود از این دو نامطلوب.

زیرا قلبی که با طعن و القاب نازیبا جریحه دار شود التیام نخواهد یافت.

آیا آن یازده میلیون که به احترام ٢۴ میلیون دیگر، باید شما را تمکین کنند کمتر از ملوانان انگلیسی هستند؟ رای و اندیشه آن ها چقدر برایتان قابل احترام است؟

چطور ممکن است با زبان طعن و القاب برادری ایجاد شود؟

 

بِئْسَ الْاسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإِیَمانِ

شما تنها با سه نفر مقابل نیستید. آن ها که به موسوی رای داده اند از هر قشری هستند: علمای باتقوا و خانواده شهدا و... که افتخار آفرینان این جامعه هستند.

با این سخنان شما فقط دیوار بین خودتان و آنها را بلندتر کردید.

هر چند آن ها برای شما "دشمن" هستند اما در دل هوادارانشان جای دارند.

در ادبیات مرحوم امام خمینی و سایر علما کدام یک از این الفاظ برای مومنان به کار برده شده است؟

اتهام را ثابت کنید و مجازات کنید (اگر در حیطه اختیارات شما است) اما ملامت و استهزاء و طعن و .... نکنید.

فراموش کردید توصیه های مقام معظم رهبری را که:

همواره باید شنبه‌ پس‌از انتخابات، روز مهربانی و بردباری باشد.

چه طرفداران نامزد منتخب و چه هواداران دیگر نامزدهای محترم،‌ از هرگونه رفتار و گفتار

 تحریک‌آمیز و بدگمانانه پرهیز کنند.

با آن همه اشتیاقی که مقام معظم رهبری به قرآن دارند، کاش به جای استفاده از کلمات جناب شریعتمداری،‌از قرآن استفاده می کردید که مورد قبول موافق و مخالف است.

چقدر قرآن غریب است!!!

چقدر دلم می خواست از سخن هایتان چیزی بیاموزم اما ...

 

نوشته شده در یکشنبه ٢٤ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٧:۳٧ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ القَتْلِ

نوشته شده در یکشنبه ٢٤ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۳:٠۳ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

اینجانب با فروتنی در برابر عزم و ایمان شما مردم عزیز، این موفقیت بزرگ را به حضرت

 ولیّ‌الله‌الاعظم روحی‌فداه و به روح امام بزرگوار و به یکایک آحاد ملت تبریک عرض

 می‌کنم و همگان را به قدردانی از این لطف الهی و شکرگزاری در برابر پروردگار حکیم و

علیم توصیه می‌نمایم. گمان بر این است که دشمنان بخواهند با گونه‌هائی از تحریکات

 بدخواهانه، شیرینی این رویداد را از کام ملت بزدایند. به همه‌ آحاد مردم و بویژه جوانان

 عزیز که سرزنده‌ترین نقش‌آفرینان این حادثه‌ شورانگیز بودند، توصیه می‌کنم که کاملاً

 هشیار باشند. همواره باید شنبه‌ پس‌از انتخابات، روز مهربانی و بردباری باشد. چه

 طرفداران نامزد منتخب و چه هواداران دیگر نامزدهای محترم،‌ از هرگونه رفتار و گفتار

 تحریک‌آمیز و بدگمانانه پرهیز کنند. رییس‌جمهور منتخب و محترم، رییس‌جمهور همه‌

 ملت ایران است و همه و از جمله رقیبان دیروز باید یکپارچه از او حمایت و به او کمک

 کنند. بی‌شک این نیز امتحانی الهی است که موفقیت در آن خواهد توانست رحمت

 خداوند متعال را جلب کند.

نوشته شده در شنبه ٢۳ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٦:٠٠ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

 

رَبَّنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنا بَعْدَ إِذْ هَدَیْتَنَا

وَهَبْ لَنَا مِن لَدُنْکَ رَحْمَةً

إِنَّکَ أَنْتَ الْوَهَّابُ

 (آل‌عمران8)

نوشته شده در شنبه ٢۳ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۳:۳٧ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

لینک مطلب:از وبلاگ دغدغه هایم

 http://din.persianblog.ir/post/1648

اختیار بادها در دست ما نیست

اما

اختیار بادبان ها در دست ماست.

نوشته شده در پنجشنبه ٢۱ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٢:۳٥ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

نیکوکاری و عمل صالح تنها به این نیست که هنگام نماز رو به قبله کنید.

 

لَیْسَ الْبِرَّ أَنْ تُوَلُّوا وُجُوهَکُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ

وَلکِنَّ الْبِرَّ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْیَومِ الآخِرِ وَالْمَلاَئِکَةِ وَالْکِتَابِ وَالنَّبِیِّینَ

وَآتَى الْمَالَ عَلَى‏ حُبِّهِ ذَوی الْقُرْبَى‏ وَالْیَتَامَى‏ وَالْمَسَاکِینَ وَابْنَ الْسَّبِیلِ وَالسَّائِلِینَ وَفِی الرِّقابِ وَأَقَامَ الصَّلَوةَ وَآتَى الزَّکَوةَ وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَاهَدُوا

 

وَالصَّابِرِینَ فِی الْبَأْسَاءِ وَالضَّرَّاءِ وَحِینَ الْبَأْسِ

أُولئِکَ الَّذِینَ صَدَقُوْا وَأُولئِکَ هُمُ الْمُتَّقُونَ (بقره177)

 

صبر در هنگام محرومیت ها و بیماریها و استقامت در جنگ مصداقی از نیکوکاری است.

و  این ها کسانی هستند که راست می گویند و این ها هستند پرهیزگاران.

صداقت یعنی هماهنگی گفتار با کردار

و دروغ یعنی عدم هماهنگی گفتار با کردار

نوشته شده در پنجشنبه ٢۱ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٢:۱۱ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

این آقای رضایی هم خوب خودشون رو نشون دادند.

هیچی جای یه برنامه کارشناسی شده رو نمی گیره. دقیق و هوشمندانه.

فعلا که قابل اجرا به نظر می رسند.

ولی حیف که یه ایراد داره. اونم شما ندونید بهتره. نمی خوام موج منفی پخش کنم.

فکر می کنید رای بیارن؟ وااای.... چه شود. تصورش رو بکنید به جای احمدی نژاد و میرحسین موسوی یکی دیگه برنده بشه...

اون حرفای آخریش دیگه آخرش بود.

نوشته شده در سه‌شنبه ۱٩ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱:٤٥ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

این مطلب یه کمی علمی و تاریخیه: ولی امیدوارم به دردتون بخوره.

همکار بسیار ارجمندی به اطرافیان آقای کروبی انتقاد وارد کرد که چرا باید از افراد سابقه دار در تیمش استفاده کرده.

یعنی همان مساله ای که بیشتر اوقات فکرم رو مشغول کرده بود و همیشه از خودم میپرسیدم چرا مدیران دولت نهم این قدر محدودند؟

آیا در حکومت علوی چنین مشکلی وجود داشته یا نه؟ سیره علی علیه السلام در تعیین کارگزاران چگونه بوده؟

کتابی هست به نام دانشنامه امیرالمؤمنین (ع) در رابطه با کارگزاران دوران خلافت ایشان. اگه فرصتی شد این جا میارم.

نوشته شده در سه‌شنبه ۱٩ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

عشق به یک چیز کور و کر می کند...

ملت شده است شبیه تماشاچیان فوتبال.

اول تیم خود را انتخاب می کنند و بعد شروع می کنند به تشویق.

بعضی وقتها هم نمی توانند احساساتشان را کنترل کنند و کارهای ضداخلاقی و ...

فقط یک کارشناس بی طرف می تواند ضعف ها را ببیند. و آنها که عقلشان اسیر اخساساتشان نیست.

یک اتفاق جالب دیگر: چند تا از معلمها داشتند نظرشان را تحمیل می کردند به یک معلم دیگر... فقط و فقط کاندیدای... در خط رهبری است...

تبلیغ یعنی آگاهی دادن نه تحمیل کردن.

امروز آن بیچاره شاکی شده بود که: هیچ کدامشان دلیلی ندارند برای خدایی کاندیدایشان.

نوشته شده در دوشنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۸:٠٩ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

 

اوو وَه.....چقدر پرچم!

به گمونم هزینه اش از اس ام اس  کمتره که این قدر فت و فراوونه.

یک کم کوچیکتر از سفره مردم...

شاید هم دست دومند و نصف قیمت... الله اعلم

قرآن گفته: اجتنبوا کثیرا من الظن... ولی خوب دست خودم که نیست... از روی دشمنی هم نیست. به هر حال یه کی باید جواب این سوال ها رو بده.

نوشته شده در دوشنبه ۱۸ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٧:۳٧ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

همان که مقام معظم رهبری فرمودند: پرهیز از اصطکاک

تفاهم با دوستان ، مخاصمه با دشمنان

امروز اگر چنانچه خدای نخواسته یک خللی وارد بشود در این جمهوری اسلامی، نمیدانید که با ما چه خواهند کرد، و می دانید ان شاءالله ، باید هم بدانید.

 

باید احساس خطربکنید برای جمهوری اسلامی و همه احساس خطر بکنید. ...

خود ما متوجه باشیم که کارهایی انجام بدهیم و طریقه هایی را انتخاب کنیم که به طور سلامت با هم برخورد کنیم .

اگر هم اشکال داریم ، مثل اشکال طلبه های مدرسه با هم رفتار کنیم ، دوستند با هم. خوب ! آقایانی که بسیاریشان اهل مدرسه اند، دوست اند، رفیق اند، برادرند، سر یک مبحثی داد و قال هم باهم می کنند، بعد از اینکه مباحثه تمام شد، با هم می نشینند چای می خورند و دوستی می کنند.

شما با هم دشمنی ندارید. شما همه یک مقصد دارید و آن این است که به آن چیزی که اسلام فرموده است برسید. امید است که برسید ان شاءالله.

وقتی مقصد واحدباشد و مقصود همه یک مطلب باشد و آن اسلام، باید فکر بکنید که اگر یک صحبتی برخلاف باشد که یک وقت خدای نخواسته به حیثیت جمهوری اسلامی صدمه بزند، ازآن جلوگیری کنید، خودتان را باز دارید از او. در عین حالی که در همه جا باید مناقشه باشد، لکن مناقشات طلبگی ، مناقشات علمی .

در محضر علمای بزرگ هم مثل میرزای شیرازی که دو تا درس - از قراری که برای من نقل کردند - دو تا درس ایشان می گفتند و پنج ساعت هم طول می کشید، همه داد و قالها بوده است، اما مخاصمه نبوده ، مباحثه بوده.

(اما) یک وقت مخاصمه هست،این طرف می خواهد او را بکوبد، آن طرف می خواهد او رابکوبد،

این، نه راه اسلام است، نه مقصد اسلامی می تواند داشته باشد، مقصد اسلامی نمی شود...

 باید معایب را گفت ، باید دنبال مطلب رفت ، باید نقایص را گفت ، لکن روی هم رفته ما باید همه امور را بسنجیم ، یعنی ، وضع امروزی ما با دنیا و گرفتاری ما دردنیا و در کشور خودمان. با این وضع ما باید برخورد بکنیم، یعنی، با این دید که مسائل راروی هم بریزیم و جنبه های مخالف و موافقش را با هم جمع بکنیم و درست تامل بکنیم و تعمق بکنیم و آن وقت وارد کار بشویم.

نوشته شده در یکشنبه ۱٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٧:۱٩ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

لینک: آقای رییس جمهور ٢٠ میلیارد تومان یعنی  ٢.۵ میلیارد اس ام اس

http://kalemeh.ir/vdcg.39yrak9t3pr4a.html

آدم این روزها چه خبرها که نمی شنود.

تا می آیی یک خبر را باور کنی بلافاصله نقیضش را برایت می آورند. یکی بگوید تکلیف این ذهن مشوش چیست. این حب و بغض چه ها که نمی کند!

نوشته شده در یکشنبه ۱٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٤:۱۳ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

خدا قوت شیخ اصلاحات

شجاعت، صداقت و اسلام شناسی

بدون هیچ پنهان کاری

این است یار امام خمینی

نکته گویی و اخلاق و ادب را هم اضافه کنید.

نوشته شده در یکشنبه ۱٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

امروز در یادواره حماسه پانزدهمین روز خرداد 42،

چه خون دلی دادیم روح الله را...

***********

از دندانپزشکی که برگشتم یک اس ام اس به دستم رسید:

اعصابم به هم ریخت. دستم لرزید... دلم شکست... مثل تو.

اشک ریختم شبیه تو

یادم افتاد امروز جمعه بود و باید ندبه می کردیم برای ظهورت.

می دانم که اعمالمان را داده اند دستت برای امضا...

امروز به وضوح حس کردم اندوهت را.

امروز لمس کردم دلیل غیبتت را.

به خدا سوگند شرمنده ام  از این پیامک های پر گناه.

اقرار می کنم که امروز دیدم کتاب خدا را که چه مهجور مانده بود؛

وَإِذْ أَخَذَ اللَّهُ مِیثَاقَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ لَتُبَیِّنُنَّهُ لِلنَّاسِ وَلا تَکْتُمُونَهُ

فَنَبَذُوهُ وَرَاءَ ظُهُورِهِمْ

وَاشْتَرَوْا بِهِ ثَمَنًا قَلِیلا فَبِئْسَ مَا یَشْتَرُونَ

(و به یاد آور) زمانی که خداوند پیمان گرفت از آن ها که به آنان کتاب داده شده بودند تا حتما آن را برای مردم آشکار سازید و کتمان نکنید. ولی آن ها کتاب خدا را به پشت سر افکندند و آن را به بهای اندک فروختند. وچه بد متاعی می خرند!

(آل عمران/187)

چه شده است ما را که چنین بی دغدغه ی محشر، پشت کرده ایم به فرمان قرآن.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لا یَسْخَرْ قَومٌ مِنْ قَوْمٍ

عَسَى أَنْ یَکُونُوا خَیْرًا مِنْهُمْ وَلا نِسَاءٌ مِنْ نِسَاءٍ عَسَى أَنْ یَکُنَّ خَیْرًا مِنْهُنَّ

*************

دوران معصومیتمان را یادمان رفته است

که با معلم هایمان زمزمه می کردیم هزاران بار:

«وای بر هر عیب جوی طعنه زننده!»

«وای بر هر عیب جوی طعنه زننده!»

«وای بر هر عیب جوی طعنه زننده!»

 حالا دیگر بزرگ شده ایم

و آن معصومیت را پشت سر افکنده ایم

آن زمزمه های آسمانی، مرده اند.

و نفسمان فرمان می راند.

تو گویی این شیطان است که به جای آن معلمها:

یامر بالسوء و الفحشاء

 گریه های تو مولا... پشتم را می لرزاند ولی

اشک های تو شاید بشوید این زنگارها را

 شاید خوب کند ما را

یَا أَبَانَا اسْتَغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا إِنَّا کُنَّا خَاطِئِینَ

ای پدر برای گناهان ما طلب آمرزش کن که ما خطاکاریم 

 

پانوشت:

مهدی تنهاست.

قرآن تنها است.

دولت یار فقط چیز چیز می شنود نه چیز دگری.

هیچ کس گوشش بدهکار نیست.

نوشته شده در جمعه ۱٥ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٠:٤۱ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

بیچاره شاگردهایم... دلم به حالشان می سوزد. آدم نمی داند به آن ها چه بگوید... از بس که پاکند... اما کم تعقلند.عقل فرق دارد با تعقل.ما همه عقل داریم اما تعقل نمی کنیم.

آخرین روز حس کردم خیلی دلشان می خواهد نظر آن ها را بدانم.

برای آن که به اشتیاقشان جوابی داده باشم پرسیدم به کی رای می دهید؟

نمی دانم همه گفتند یا نه ولی صدایشان آن قدر قوی و خوشحال و با اعتماد به نفس بود که فکر کردم رای همه همان است.

دیگر ادامه ندادم از طرح مباحث سیاسی سر کلاس به شدت پرهیز می کنم. وظیفه ما اتمام درس است نه سیاست.

موقع بیرون آمدن بچه ها گفتند ... دعا کنید (برای کاندیدایشان)

در جواب لبخندی تحویلشان دادم.

آخر هنوز زود است...من دعا نمی کنم برای تعیین سرنوشت کاندیدای شما.

چه کار دارم به نامزدها؟ من با خدا پیمان دارم نه با آن ها.

اصلا کسی از من پرسید رای شما چیست؟ هر چند که عمرا اعلام کنم...

اغلب مذهبی های این جا یک رای مشترک دارند...و لابد و لاجرم من هم باید همان را داشته باشم. (کافر -استغفر الله- همه را به کیش خود پندارد) مگر مذهبی نیستم؟

هنوز مانده است عزیز... خوب است دعا کنیم اما:

دعا کن برای یک انتخابات خوب و بی نقص

دعا برای سربلندی یک ملت

آخر سر هم دعا برای کاندیدایی که دوستش داری آن هم در شب انتخاب... بعد از فیلم و مناظره و گفتگو و....

اما طبق معمول: خلق الانسان من عجل؛

اول انتخاب می کند و شروع به دعا و نذر و نیاز می کند... این انتخابش را هم آن قدر زیبا و درست می بیند که دیگر تعقل، مجالی نمی یابد.

اما من نه...چرا باید جو مرا بگیرد...

طبق قاعده جلو باید رفت:

اول: تعقل     دوم: انتخاب    سوم: دعا     چهارم: توکل بر خدا

 

پایین نوشت:

دقت کرده اید به جنس بعضی از اس ام اس ها:

n تا صلوات برای پیرزوی فلان کاندیدا...... 789 بار تکرار ذکر "المستغاث..."  و....

تا حالا فکر کردید این اذکار از کجا توصیه می شوند؟

نوشته شده در پنجشنبه ۱٤ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٦:٠٦ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

در خانه اگر کس است یک حرف بس است.

مقام معظم رهبری خطاب به کاندیداها فرمودند در مناظرات از دیگران استفاده نکنید.

مثل همان چیزی که جناب میرحسین موسوی در مناظره گفتند «مسائل دیگران ربطی به من ندارد».

مسلمان! با تو هستم:

قُلْ إِنْ کُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِی یُحْبِبْکُمُ اللَّهُ وَیَغْفِرْ لَکُمْ ذُنُوبَکُمْ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِیمٌ (٣١)

اگر خدا را دوست دارید از منِ پیامبر (به عنوان ولی امرتان) اطاعت و پیروی کنید. (که اگر چنین کنید) خداوند نیز شما را دوست خواهد داشت و گناهانتان را خواهد آمرزید.

من با هرچه ایسم و ایست است مشکل دارم... پوپولیسم، نارسیسیسم، آنارشیسم،... اصلا دوستشان ندارم. حتی تعریفهایشان را هم قاطی می‌کنم با هم.

اما، یقین دارم روش حکومت علوی این نبود... حکومت علوی یعنی عمل کردن به روش علی علیه السلام... آیا علی علیه السلام، در برخورد با معاویه چنین می‌کرد؟

در مناظره نباید برای پیروزی از هر چیزی استفاده کرد:

باتوجه به سخنان امروز مقام معظم رهبری در اجتماع زائران حرم امام خمینی -قدس سره- شفاف سازی در مورد مدرک تحصیلی خانم زهرا رهنورد چه چیزی را تابت میکند؟

نوشته شده در پنجشنبه ۱٤ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

مناظره بود یا محاکمه؟

دیگر جای تردید نیست.

نمی دانم چرا بی اختیار آخر مناظره برای تو کف می زدم.

شاید به خاطر یک اندیشه مشترک... یا یک گفتمان خوب

 

پانوشت:

١) مناظره کروبی و رضایی هر چند که هیجان نداشت اما مناظره بود. نه پرونده ای داشتند و نه دیگران را وارد ماجرا کردند. از تعهد هر دو بزرگوار متشکرم.

٢) چقدر دلم تغییر می خواهد.

نوشته شده در پنجشنبه ۱٤ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٢:۳۸ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

گذرم به آهستان افتاد... آهم در آمد.

ظاهرا سوال است و محترمانه اما: از کوزه همان برون تراود که در اوست. هر چند ظاهر الفاظ، لباس استدلال پوشیده اند اما الفاظی هستند با امواج منفی: المرء مخبوء تحت لسانه. اشکال از درون توست که سخنانت بر دل همگان نمی نشیند. البته میدانم که تو هم خواهی گفت: اشکال از عناد توست که نمی پذیری و با همین توجیه  هر چه دلت خواست بارم می کنی.

این همه القاب نازیبا و نسبت های ناروا آن هم از چه کسانی؟!!

 چه مهجور مانده است قرآنی که از پیروانش می خواهد: مجادله کنید با مخالفان «بالتی هی احسن»!

چه کسی به خود زحمت می دهد «بالتی هی احسن» را بیابد؟ هر چه مراد به مرید گفت و هر چه از هم مسلکی هایمان شنیدیم همان را تکرار می کنیم. این به مذاقمان خوشتر است. همین «احسن» است و جز این نیست.

چرا وقتی یک همسر شهید نظرش را در مورد یک کاندیدا اعلام می کند شخصیتش باید زیر سوال برود؟ آن هم با نسبت فسق؟ آیا عایشه و معاویه و عمروعاص و کسی که حب علی را در دل دارد یکی هستند؟ بدون این تشبیهات کارتان پیش نمی رود؟

بعضی ها قرآن را تاویل می کنند:

آن ها که در قلبشان انحراف است متشابهات قرآن را دست آویز قرار می دهند به منظور فتنه جویی و تفسیر به رای.

فَأَمَّا الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِمْ زَیْغٌ فَیَتَّبِعُونَ مَا تَشَابَهَ مِنْهُ ابْتِغَاءَ الْفِتْنَةِ وَابْتِغَاءَ تَأْوِیلِهِ

و بعضی ها تاریخ را تاویل می کنند: شاید ابْتِغَاءَ الْفِتْنَةِ وَابْتِغَاءَ تَأْوِیلِهِ

سهوا یا عمدا؟ خدا بیشتر می داند. چرا که تنها او "علیم بذات الصدور" است.

اگر این کاندیداها مشکلی از نظر اعتقاد و ایمان داشتند چرا مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفتند؟

بی خود نیست که نظر مراجع درباره کاندیداها نظر بی نظری است. نه برای حفظ شخصیت خودشان بلکه برای حفظ جایگاه و شان مرجعیت نظرشان را ابراز نمی کنند.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا ضَرَبْتُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَتَبَیَّنُوا وَلا تَقُولُوا لِمَنْ أَلْقَى إِلَیْکُمُ السَّلامَ لَسْتَ مُؤْمِنًا تَبْتَغُونَ عَرَضَ الْحَیَاةِ الدُّنْیَا ...:

ای کسانی که ایمان آورده اید! هنگامی که در راه خدا گام می زنید تحقیق کنید؛ و به خاطر این که سرمایه ناپایدار دنیا به دست آورید، به کسی که اظهار صلح و اسلام می کند نگویید: «مسلمان نیستی»...

نساء/94

فقط آهستان نیست که... ‌این روزها همه مبتلا هستیم. و چقدر هم خوشحالیم

الهی لاتکلنا طرفه عین ابدا

نوشته شده در دوشنبه ۱۱ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ٩:۳٤ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

عجب دردی کشیدم این دو روز.

فک ورم کرده ام را به فاطمه نشان می دهم و او خواهرانه می گوید به این می گویند یک دندان درد واقعی. من چقدر توی کاریکاتورهایم دنبال این فیگور بودم. اوووه... یادم رفته بود با یک کاریکاتوریست طرفم!

دل دردم را که نگو... دلم گرفته چه جور...این را به کاریکاتوریست نگفتم. ترسیدم دل دردم را هم کنار فیگورهایش بگذارد.

انتخابات این روزها یک دل سنگ و بی تفاوت می خواهد که من ندارم. آدمی هستم با نقطه جوش بالا اما خدا نکند به آن نقطه برسم...خودم خودم را می خورد.

شال سبز مقدس تر از قرآن نیست اما مقدس تر از کاپشن که هست؟

شال سبز توصیه پیامبر است برای نشان دادن وابستگی به پیامبر تا دیگران به فرزندان پیغمبر بی احترامی نکنند.

و همه می دانند که قداست تنها به شال سبز نیست اما بعضی ها از هر چیزی استفاده می کنند برای پایین کشیدن دیگران.

شان مرجعیت چطور؟ آیا مرجعیت آن قدر بی ارزش شده که دستاویز تبلیغات شود؟

"آیت الله مکارم یا ... مخالفت خود را با (فلان کاندیدا) تکذیب کرد یعنی چه؟

یعنی: مخالفت یا موافقت فرقی ندارد برای بعضی ها. تکذیب مخالفت هم شاید وجهه خوبی باشد برای کاندیدای ما

شان مراجع این است که وسیله تبلیغات انتخاباتی قرار بگیرد؟

کاش به جای نقل مخالفت یا موافقت مراجع، به جریان گفتگوهای آنان با کاندیداها بسنده می کردند.

آن کس که خدا را داشته باشد نه به شال سبز نیازی دارد، نه کاپشن، نه نظر آیات عظام، نه نظر رهبری و امام و شهدا.

لطفا این قدر از ارزشها مایه نگذارید.

این دل غمدیده حالش به شود؟ نه...امیدی نیست.

نوشته شده در دوشنبه ۱۱ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

اگر یک نفر دروغ می گوید تو باید با گناه دیگری پاسخ دهی؟ آلوده شدن به گناه برای کی و به خاطر چی؟ نمی بینی قرآن مومنان را نهی می کند از القاب زشت:و لا تنابزوا بالالقاب: یکدیگر را با القاب زشت نخوانید. بئس الاسم الفسوق بعد الایمان.

با شما نیستم ها... با این بی ادبم: (با عرض معذرت کمرنگش کردم)

حتما مطلب قبلی که درباره سخنرانی فاحشه فائزه هاشمی رفسنجانی بود خوانده اید حالا که هاشمی رفسنجانی کار رو به اینجا کشوند باید بهش بگیم که مردم کرمان که خود من هم یک کرمانی هستم به شدت از اینکه یک عنصری به نام هاشمی رفسنجانی در این مملکت وجود داره احساس شرمندگی میکنیم و بخاطر اینکه این شخص در یکی از شهرهایه استان کرمان به دنیا آمده از خودمون خجالت میکشیم ننگ شهرام جزایری برایه دیار کریمان بس بود با این ننگ خانمان سوز چه کنیم از همین جا به عنوان یک کرمانی اعلام میکنم که هاشمی تو لیاقت حمایت رهبری رو نداشتی و حیف حمایت ایشون از تو که اگه داشته جلویه این فاحشه ببخشید فائزه رو میگرفتی تو مایه ننگه کرمانی و مردم کرمان به خاطر وجود تو و تفکر تو و خانواده دروغگویه تو بشدت شرمنده ایران زمین هستن چرا دیار کریمان باید بخاطر تو شرمنده باشه چرا تو جلویه این فاحشه رو نمیگیری از همین جا به عنوان یک کرمانی اعلام میکنم مردم مهربان دیار کریمان بخاطر هاشمی و خانوادش و و ضررها و زیانهایی که این خانواده به ایران زمین به این خاک به این مردم زدن اظهار شرمندگی و تاسف دارن و امیدوارن که مردم ایران ما را به خاطر وجود هاشمی مواخذه نکنن که ما خود نیز از او و تبار او بیزاریم و باز هم امیدواریم که به زودی شیرینی و حلوایی مرگ او را بخوریم در فوت آیت الله بهجت خیلی ها بخاطر از دست دادن یک مرد با خدا یک عارف روشن ضمیر گریه کردن ولی مطمئنا در مرگ هاشمی رفسنجانی احدی گریه نخواهد کرد من خودم در اون روز شیرینی پخش میکنم و باز هم امیدواریم در آینده نزدیک شاهد عذر خواهی مردم یزد بخاطر خاتمی باشیم.
در پایان باید بگیم که چرا هاشمی به این وضع دچار شده :
امام حسین در صحرایه کربلا هر چه افراد کور دل رو نصیحت کردن فایده نکرد در آخر فرمودن بخاطر لقمهایه حرامی که خورده اید سخنم در شما اثر نمی کند.
واقعا برات متاسفیم هاشمی تو همون سردار سازندگی هستی شاید از اول اشتباه بود که به تو این لقبو دادن.
می تونستی جلویه دروغایه دخترتو بگیری ولی نخواستی خدا ازت نگذره.

از آن جا که مومنان باید یکدیگر را به حق سفارش کنند: (الذین آمنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر)، این آیه را برایش نوشتم تا به خود آید. آزمونی است برای او تا ببیند آیا لقمه او حلال بوده است یا حرام؟

به نظر شما آیا یک کرمانی بی ادب مساوی است با مردم کرمان؟

نوشته شده در پنجشنبه ٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

یک خبر از قلم نیوز:

دکتر مصطفی کیایی تا آخرین نفس برای عقیده‌اش زیست

یک اس ام اس از یک دوست حامی احمدی نژاد:

عنایت الهی: کیایی نماینده حامیان میر حسین موسوی در حالی که احمدی نژاد را مسخره می کرد سکته کرد.

یک هشدار از قرآن برای خودم و شما:

ما یلفظ من قول الا لدیه رقیب عتید:

تک تک کلمات ما را خدا ناظر است.

مراقب یکدیگر باشیم

نوشته شده در پنجشنبه ٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۳:٥۸ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

خدا رحمت کند آیت الله فاضل لنکرانی را

چقدر دلم تنگ شده برای دوباره شنیدن صدایشان

هنوز دلم التیام نیافته از آن داغ

شاید به خاطر پیوندی است که با فاطمیه دارد

 

نوشته شده در پنجشنبه ٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٢:٤۱ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

درد یتیمی، خانه بی چراغ، درد فراق و قصه غربت و شکستن حرمت.

اشک امان نمی دهد اما نه در سوگ فاطمه، که در سوگ علی.

برای رسیدن به این اندوه، کافیست چند واژه را کنار هم بگذاری.

مثل یک پازل که در هیاهوی تاریخ گم شده است:

محمد و علی و فاطمه،

محمد و علی هر دو صراط مستقیم اند و فاطمه قره العین حضرت رسول

خوانده بودند این کلام وحی را به محمد که:« انک علی صراط مستقیم»

و با دو گوش خود شنیده بودند از زبان محمد که: «علیٌ صراطٌ مستقیمٌ» و فاطمه پاره‌ای از تن من است

 پس: فاطمه یعنی پاره ای از صراط مستقیم.

فاطمه: "کسی که امت بر ستم به وی اجتماع کرده بودند"

این همان پازل است که گفتم

یادگار محمد که از امت او گرفته شد تا در روزی دیگر دوباره ظاهر شود؛ شاید برای این که نشانه ای باشد برای صراط مستقیم.

مثل قوم جالوت زده که به فرمان خدا و فرمانروایی طالوت گردن نهادند تا تابوت سکینه به نزد آن‌ها باز گردد.

***

 واما قصه تابوت:

می گویند بنی اسرائیل در محضر پیامبرشان بهانه آوردند که طالوت جوان است و بی مال و منال. و ما شایسته تریم بر فرماندهی بر او.

و به پندار خود دلیل آوردند برای رد صلاحیت...

اما پیامبر بنی اسرائیل گفت: او انتخاب خداوند است و نشانه فرمانروایی طالوت بر شما آن است که آن صندوق مقدس که یادگارهای موسی و آل هارون در آن هست و مایه برکت و قوت قلب برای شماست، دوباره به شما برگردانده می شود.

نوشته شده در پنجشنبه ٧ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

چقدر خوبه اگر سربازی رو شغل حساب کنند البته با مزایا.

حتی در حال صلح هم که باشیم دو سال عقب ماندگی را چطور میشه جبران کرد؟

از همه مهمتر: عقب ماندگی تحصیلی و عقب ماندگی اقتصادی

بیست هزار تومان پول تو جیبی چه دردی از یه سرباز رو درمان می کنه؟

نمیشه برای سرباز نمونه حق تحصیل قائل شد؟

من که با برنامه محسن رضایی در این مورد موافقم. چه رای بیارند چه رای نیارند.

نوشته شده در سه‌شنبه ٥ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۸:٤٢ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |

با صدای هشدار گوشی همراهمان، از خواب پریدیم. ساعت ٢١:۴۵

برنامه ریخته بودیم تا برنامه انتخاباتی احمدی نژاد را ببینیم.

جناب پدر داشتند از مراسم هفت مرحوم آیت الله بهجت ( شبکه نور قم ) فیض میبردند. اما جناب ما مزاحم شدیم و زدیم شبکه یک. فرزندان عصر جدیدیم دیگر!

مقدمه کاندیدای محترم را گوش دادیم با دقت... پس کی حرف اصلی را می زند... منتظر بودیم همچنان که:

نفهمیدیم مقدمه چطوری تمام شد. خواب چشمانمان را در ربود.

حالا مزاحم جناب پدر می شوی جوجه؟... راست می گویی جلو خوابت را بگیر...

نشد برنامه را ببینم... به همین سادگی.

دست بالای دست بسیار است. نمی بینی؟

نوشته شده در سه‌شنبه ٥ خرداد ،۱۳۸۸ساعت ۸:۱٦ ‎ب.ظ توسط رضوان مرادی نظرات () |


Design By : Night Skin

PageRank